sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

18. DANIEL WASS

« Wstecz

Wass

imię i nazwisko: Daniel Wass
narodowość: Duńczyk
data urodzenia: 31/05/1989
miejsce urodzenia: Gladsaxe, Dania
wzrost/waga: 178cm/74kg
poprzednie kluby: Bröndby IF, Fredrikstad FK, Benfica Lizbona, FC Évian, Celta Vigo

Biografia

Daniel Wass przyszedł na świat w gminie Gladsaxe w Danii. Swoje piłkarskie pierwsze kroki stawiał jednak w Bröndby IF. W wieku 19 lat młody Duńczyk grał już regularnie w najwyższej lidze w Danii, Superligaen. Mimo występów w pierwszej drużynie, klub postanowił wypożyczyć Daniela do norweskiego Fredrikstad FK, w którym zawodnik miał zebrać szlify i dostawać więcej okazji do gry. Po zaledwie półrocznym pobycie w Norwegii, zawodnik wrócił do swojego klubu i grał w nim przez kolejne półtora roku.

Po dobrych występach w Danii piłkarza zauważyli działacze Benfiki Lizbona, sprowadzając go jako wolnego zawodnika. Jednak od razu został on wypożyczony do francuskiego Évian na pół roku. Zawodnik po powrocie z Francji do Portugalii spędził w niej zaledwie 6 miesięcy, po których przeszedł na zasadzie transferu do Évian, w którym grał na wypożyczeniu. W sezonie 15/16 dobrą postawę pomocnika doceniła Celta Vigo, w której Duńczyk występował przez kolejne trzy sezony.

W 2018 roku zawodnik postanowił przenieść się do Valencii, w której ma szanse na występy w Lidze Mistrzów i już w debiucie na oficjalnym ligowym meczu Valencii udało mu się zaliczyć asystę. Daniel Wass jest również jednym z najbardziej uniwersalnych zawodników na świecie, odnajduje się na prawie każdej pozycji na boisku.

« Wstecz