sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

26. UROS RACIĆ

« Wstecz

Racic

imię i nazwisko: Uroš Račić
narodowość: Serb
data urodzenia: 30/08/1999
miejsce urodzenia: Kraljevo, Serbia
wzrost/waga: 193 cm/81 kg
poprzednie kluby: Sloga Kraljevo, Sloboda Čačak, OFK Belgrad, Crvena Zvezda

Biografia

Pierwsze piłkarskie kroki Uroš Račić stawiał w rodzinnym Kraljevie, będąc członkiem futbolowych akademii „Bambi” oraz „Knjaz”. Na treningi stawiał się wraz z bratem bliźniakiem, Bogdanem. Obaj bracia uczęszczali do sportowej szkoły w miejscowości Zemun, po czym wrócili do Kraljeva, gdzie dołączyli do drużyny Slogi, a następnie do Slobody Čačak.

Kolejnym etapem piłkarskiej kariery Uroša Račicia był pobyt w klubie OFK Belgrad. Przez dwa lata Serb przebywał w zespole juniorów, po czym w sezonie 2015/2016 został członkiem pierwszej drużyny. Račić nie zadebiutował jednak w pierwszym zespole OFK, bowiem wraz z bratem przeniósł się do Crveny Zvezdy Belgrad, tuż po meczu juniorów obu drużyn, w którym Račić wpisał się na listę strzelców.

Debiut Serba przypadł na towarzyski mecz z Olympiakosem w maju 2016 roku. Pierwszy mecz ligowy w nowych barwach to spotkanie przeciwko Radnikowi Surdulica, zaledwie tydzień po meczu z greckim zespołem. Częstsze występy Račicia przypadły na sezon 2017/2018, kiedy to był pewnym punktem Crveny Zvezdy w lidze oraz w Lidze Europy.

13 czerwca 2018 roku Valencia ogłosiła pozyskanie Uroša Račicia z Crveny Zvezdy za 2,2 mln €. Pomocnik podpisał 4-letni kontrakt z klauzulą wynoszącą 100 mln €.

Ciekawostki

Račić ma za sobą grę dla młodzieżowych kadr Serbii: U19, U20 oraz U21

Zvezdan Terzić, dyrektor sportowy Crveny Zvezdy, porównuje styl gry Račicia do Slavisy Jokanovicia, byłego reprezentanta Serbii.

Piłkarskim idolem Račicia jest Paul Pogba.

« Wstecz