sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

12. DANILO BARBOSA

« Wstecz

Danilo Barbosa

imię i nazwisko: Danilo Barbosa da Silva
narodowość: Brazylijczyk
data urodzenia: 28/02/1996
miejsce urodzenia: Simões Filho
wzrost/waga: 183cm/74kg
kluby: Vasco da Gama, Braga

Biografia

Swoje pierwsze kroki związane z piłką nożną Danilo stawiał w Esporte Clube Vitória — klubie mającym swoją siedzibę w Salvadorze (region Bahia). Uznawany za wielki talent zawodnik, w roku 2011, mając zalewie 15 lat dołączył do drużyny Vasco da Gama. Po niespełna dwóch latach spędzonych w rezerwach dostał szansę debiutu w pierwszej drużynie ekipy z Rio de Janeiro. Miało to miejsce 2 lutego 2014 roku podczas wygranego przez Vasco spotkania z Botafogo, w ramach Campeonato Carioca. 19 kwietnia zadebiutował również w rozgrywkach ligowych Serie B. Zanim się tak jednak stało, kartę zawodniczą Danilo nabyła dobrze wszystkim znana firma Gestifute, zarządzana przez Jorge Mendesa. Defensywny pomocnik zdołał wystąpić w Vasco jedynie cztery razy, spędzając na boisku łącznie około 300 minut.

Mimo braku regularnych występów, 18-letni Danilo za kwotę 4,5 mln € przeniósł się do Europy, a jego nowym pracodawcą została portugalska Braga. Swój debiut w nowym zespole zawodnik zaliczył 20 września 2014 roku, spędzając na boisku pełne 90 minut (ligowe spotkanie z CD Nacional zakończone remisem 1:1). Swoją pierwszą bramkę w profesjonalnej piłce zdobył 3 stycznia 2015 roku, a dwa tygodnie później ponownie wpisał się na listę strzelców.

Szybko stał się liderem zespołu i jego siłą napędową. Wielu ekspertów dostrzegło w Danilo niezwykły talent i spory potencjał, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony innych zespołów. Już po pierwszym sezonie w Portugalii Brazylijczyk przeniósł się do Valencii za zasadzie rocznego wypożyczenia z obowiązkową opcją wykupu po jego zakończeniu, za kwotę 15 mln €.

Swoją karierę reprezentacyjną Danilo rozpoczął w drużynie U15 (2011 rok), następnie U17 i U20 (obecnie). W roku 2015 wraz z reprezentacją Brazylii U20 wziął udział w Mistrzostwach Świata, gdzie „Canarinhos” zajęli drugie miejsce, ustępując w finale Serbii (1-2 po dogrywce). Sam Danilo uznany został za jednego z najlepszych zawodników turnieju, otrzymując „Srebrną Piłkę”.

« Wstecz