sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

MIASTECZKO SPORTU (CIUDAD DEPORTIVA)

Miasteczko Sportu

Ciudad Deportiva Klub Sportowy Valencia posiadł ziemie Paterna podczas prezydenci Francisco Ros Casares'a w 1974 roku. Bez wątpienia pozyskanie tych terenów było najlepszym posunięciem ówczesnego prezydenta, który przez cały okres przewodniczenia klubowi dążył wytrwale do modernizacji i unowocześniania klubowego zaplecza.

Paterna to wielkie osiągnięcie klubu na przestrzeni lat. Do czasu przejęcia przez Valencię tych terenów, zawodnicy trenowali w nieodpowiednich jak na tej klasy drużynę warunkach. Treningi odbywały się przeważnie na niedostosowanym do tego terenie, a tylko okazjonalnie na Mestalla.

Jasnym było, że taka sytuacja nie mogła utrzymywać się dłużej. Ros Casares i jego współpracownicy mimo usilnych starań, na poprawienie warunków treningowych drużyny, mieli do pokonania dużo większą w tym okresie przeszkodę. Kibice bowiem bardziej zajęci byli słabą dyspozycją drużyny pod wodzą Alfredo Di Stefano, i to był główny temat w tamtym okresie.

Po niekończących się dyskusjach władze doszły ostatecznie do porozumienia, i zdecydowały się na zakup ziem na łączną sumę 70 mln peset. Sam Ros Casares nie mógł jednak nawet podpisać aktu przekazania tego terenu, bo w tym czasie nie był już prezydentem Valencii. Ostatecznie po dokupieniu pewnych przybocznych obszarów ziem, ostateczna suma całej transakcji wyniosła 85 mln peset. Ros Caseres, mimo że nie podpisywał samego aktu, wykazał się jednak dobrym wyczuciem. Niedaleko w przyszłości miała zostać wybudowana obwodnica, i to było z jednym powodów dla których prezydent wybrał akurat ziemie Paterny.

Obecne Miasto Sportu, po przebudowie, zostało oficjalnie otwarte 19 lutego 1992 roku. Przez lata ziemie te przystosowywane były dla potrzeb pierwszej drużyny oraz szkółki piłkarskiej.

Ciudad DeportivaCały kompleks zajmuje ok 180.000 m.kw. Nie jest to jedynie szkoła dla przyszłych piłkarzy, czy miejsce treningowe. Znajduje się tam także nowoczesne centrum rehabilitacyjne, składające się z wielu pomieszczeń służących do rehabilitacji piłkarzy po kontuzjach i różnego rodzaju urazach. Są tam także specjalne pokoje do fizjoterapii, jacuzzi, sauna oraz basen. Jest tam także siłownia, wyposażona w różnego rodzaju przyrządy, które dobrze służą zawodnikom podczas treningu fizycznego.

Na pierwszym piętrze znajdują się osobiste pokoje dla piłkarzy, salon oraz jadalnia. Jest tam także miejsce gdzie trener może pokazywać swoim podopiecznym nagrania video z meczami drużyny, a także takie mające na celu rozpracowanie przeciwnika. Szatnie dla pierwszego i drugiego zespołu znajdują się na parterze.

Połączony z głównym budynkiem jest taras na 3.000 miejsc, na których zasiadają najczęściej kibice na meczach Valencii B. Natomiast pierwsza drużyna ma w pobliżu kilka boisk do własnej dyspozycji, łącznie z takimi, które są pilnie strzeżone. Zaplecze treningowe Valencii nieustannie się rozwija, tak aby móc służyć setkom sportowców, którzy używają ich na co dzień. Już teraz Miasto Sportu w Valencii uważane jest za jedno z najlepszych tego rodzaju obiektów w Hiszpanii, a także jedną z lepszych tradycyjnych szkół piłkarskich.