VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przyszłość Ferrána wyjaśniona

Michał Kosim, 29.01.2018; 14:48

17-latek w pierwszym zespole

Ferrán Torres zdobył uznanie Marcelino. Wypożyczenie Nacho Gila do Las Palmas definitywnie rozwiązało kwestię tego, czy młodzieżowy reprezentant Hiszpanii będzie członkiem „dorosłej” drużyny Los Ches, co – mimo podpisania nowego kontraktu – nie było przesądzone.

„Nie mogę potwierdzić, że Ferrán będzie członkiem pierwszego zespołu. Klub i jego ludzie zadecydują; ma dopiero 17 lat i wciąż się kształtuje” – stwierdził Marcelino García Toral podczas wypowiedzi z 23 stycznia. Decyzja zapadła szybko, bowiem już dwa dni później z klubu odszedł również występujący na skrzydle Nacho Gil, co było jasnym sygnałem: „Nietoperze” ufają wielkiemu talentowi Ferrána, który minutę po wejściu na boisko strzelił bramkę w debiucie w kadrze Hiszpanii U-19 przeciwko Włochom (2:0).

Klub miał wątpliwości co do tego, czy Hiszpan powinien kontynuować swój rozwój w drużynie Mestallety, gdzie będzie miał zapewniony pierwszy skład, czy lepsza będzie możliwość trenowania pod okiem Marcelino i niewielka ilość boiskowych minut. Ostatecznie, po podpisaniu nowego kontraktu do 2020 roku i zwiększeniu klauzuli do 25 mln €, klub postanowił zarejestrować Ferrána Torresa w LaLidze. Urodzony w 2000 roku piłkarz w pierwszej ekipie Valencii będzie występował z numerem 20 na koszulce – podobnie jak Marco Asensio w Realu, do którego Ferrán bywa często porównywany.

Dotychczas perła walenckiej szkółki rozegrała dla Valencii trzy mecze: dwa w Pucharze Króla i jeden w LaLidze, stając się tym samym pierwszym piłkarzem urodzonym w roku 2000, który zadebiutował w najwyższej hiszpańskiej klasie rozgrywkowej. Zaliczył w tym czasie 51 minut na boisku i zanotował asystę.

Wobec zainteresowania m.in. Barcelony czy Realu, wielu kibiców Los Ches obawia się, że 25 mln € i kontrakt do 2020 roku nie będą wystarczającym zabezpieczeniem przyszłości Ferrána. FIFA za pośrednictwem Przepisów Dotyczących Statusu i Transferu Zawodników (ang. Regulations on the Status and Transfer of Players – przyp. red.) zabrania podpisywania z nieletnimi piłkarzami kontraktów dłuższych niż na okres trzech lat. W związku z tym można spodziewać się, że Ferrán Torres, obchodzący 18. urodziny w lutym, podpisze nowy kontrakt już latem.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte / FIFA / własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.