VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Sekrety serii rzutów karnych

Adam Musialik, 25.01.2018; 16:45

Strzelali najodważniejsi

Marcelino podszedł do nich i zapytał: "Kto chce strzelać karne?" Pięciu graczy zrobiło krok naprzód. W chwili maksymalnej presji zdobyli się na odwagę.

Marcelino García Toral chciał, aby jego zawodnicy zgłosili się sami i zdecydowali o strzelaniu w rzutach karnych. Trener nie miał wcześniej ustalonych swoich faworytów. Pomyślał, że w tym momencie nie liczy się miejsce uderzenia, ani to jakim kto jest specjalistą. Chciał, aby strzelali gracze z największą pewnością siebie. Zebrał wszystkich piłkarzy, którzy byli dostępni w serii jedenastek, spojrzał im w twarz i zapytał: "Kto chce strzelać karne?" Byli to: Montoya, Garay, Vezo, Gaya, Kondo, Parejo, Guedes, Rodrigo, Zaza i Mina. Pięciu z nich wykazało największe predyspozycje do wytrzymania presji i zrobiło krok naprzód: Rodrigo, Mina, Gaya, Kondogbia i Parejo.

Wszystko zaczęło się, gdy Valencia wygrała losowanie, a kapitan Dani Parejo wybrał bramkę, za którą znalazło się ponad stu fanów z Walencji, którzy przybyli na Medizorroza. Marcelino oczywiście był odpowiedzialny za kolejność wykonawców. Chciał, aby dwaj najbardziej niezawodni, Parejo i Rodrigo, strzelali jako pierwszy i ostatni. Dla wielu szkoleniowców, także dla niego, te karne są najważniejsze. Dani był piątym w kolejce, ale nie doczekał się, ponieważ koledzy szybciej załatwili awans. Teraz wszyscy, z szeroko otwartymi oczami czekają na losowanie półfinałów, nawet Marcelino...

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Adrian_VcF25.01.2018; 17:41
Adrian_VcFOczywiscie ze wszyscy czekaja na polfinaly. Marzy się nam Leganes. Taki jest futbol i mimo ze Valencia fartem awansowala do polfinalu po katastrofalnej grze i szczesciu w losowaniu to teraz stac te druzyne na wszystko. Choc wiadomo Barcelona jest tą ostatnia przeszkoda ktorej raczej nikt nie ma prawa przejsc obecnie , ale zobaczymy
2. ThomsonVCF25.01.2018; 20:34
ThomsonVCFŻyczyłbym sobie, żeby trener wiedział kto jak wykonuje karne i miał przygotowaną listę strzelców, a nie kazał zawodnikom wybierać się samemu.

BTW skoro 10 zawodników było gotowych wziąć na siebie odpowiedzialność, to na jakiej podstawie autor artykułu pisze o "predyspozycjach do wytrzymania maksymalnej presji" u piątki, która ostatecznie je wykonywała. Jestem ciekaw źródła tego typu informacji o podwójnym występowanie z szeregu, najpierw 10, potem 5. Jeśli 10 się zgłosiło na ochotników to co, Marcelino zapytał ich "Kto z was panowie ma "predyspozycje do wytrzymania maksymalnej presji?" i wtedy już tylko 5 z nich się zgłosiło? Brzmi to wszystko strasznie dziwnie i trochę jakby autora tekstu poniosła wyobraźnia. Jeśli jest inaczej i tekst powstał na podstawie jakichś relacji z wewnątrz klubu to z góry przepraszam za te wątpliwości ;)
3. zalewsky25.01.2018; 21:40
Wydaję mi się, że autor miał na myśli 10 graczy z pola którzy w chwili zakończenia dogrywki byli na boisku i byli uprawnieni do wykonywania jedenastki w konkursie (Jaume się nie liczy?). Z tej dziesiątki zgłosiło się pięciu
4. ThomsonVCF26.01.2018; 00:28
ThomsonVCFCzemu Jaume miałby się nie liczyć? Bramkarz nie może wykonywać karnych CDR? Pierwsze słyszę.
5. zalewsky26.01.2018; 09:30
Autor wyliczył 10 piłkarzy. Nie wiem dlaczego Jaume miałby się nie liczyć.
6. lasio26.01.2018; 20:37
Może Jaume nie był liczony, ponieważ nie podszedł do Marcelino gdyż wolał się skupić na koncentracji przy bronieniu jedenastek?
PS: bardzo cenię sobie takich piłkarzy jak Santi Mina- może nie jest nie wiadomo jakim technikiem, ale zawsze zostawia serce na boisku. Noi wcale mnie nie dziwi fakt, że zgłosił się na ochotnika do strzelania jedenastek.
7. marc_overmars27.01.2018; 01:13
Mina ma zadatki na nowego Miguela Angela Angulo