VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zmiany w Mestallecie

Michał Muszyński, 15.01.2018; 18:33

Zotko i Salva Ruiz odchodzą

Zmiany w Valencii Mestalla. Ukraiński stoper zasilił szeregi Elche, zaś Ruiz wzmocnił drużynę lidera trzeciej grupy Primera Division – RCD Mallorki. Valencia za transfery obu graczy otrzymała łącznie 300 tysięcy euro.

Ivan Zotko odszedł do Elche w momencie, kiedy do automatycznego przedłużenia kontraktu z „Nietoperzami” zostały mu do rozegrania zaledwie dwa spotkania. Valencia nie zamierza sprowadzać następcy Ukraińca. Pełnym zaufaniem trenera Miguela Graua cieszy się bowiem Hugo Guillamón, jedna z pereł walenckiej cantery.

Wychowanek Metalista Charków dołączył do Valencii 8 lipca 2016 roku. Ukrainiec jest reprezentantem swojego kraju w kategorii wiekowej u-21. W obecnych rozgrywkach Segunda Division B rozegrał 14 spotkań. Nie otrzymał jednak satysfakcjonującej go ilości spotkań, co zaowocowało transferem do Elche. Piłkarz dołączył do Los Franjiverdes w środę, przechodząc testy medyczne, zaś w czwartek rozpoczął treningi. Zotko związał się z Elche na dwa sezony, jednak w umowie została zawarta opcja odejścia Ukraińca już po pierwszym sezonie, w przypadku braku awansu Elche do Segunda Division.

W przypadku Salvy Ruiza Valencia zastrzegła sobie możliwość odkupu lewego obrońcy, który do 2013 roku był podstawowym graczem reprezentacji Hiszpanii w kolejnych kategoriach wiekowych. Rozwój kariery uniemożliwiła mu poważna choroba układu krwiotwórczego – aplazja szpiku, z którą zmagał się piłkarz, a którą pokonał kilka miesięcy temu. Los Ches wciąż wiążą z 22-latkiem duże nadzieje.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.