VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Deportivo vs. Valencia — zapowiedź

Krystian Porębski, 13.01.2018; 18:47

Trzy punkty koniecznością

Pierwsza runda rozgrywek dla Valencii kończy się dziś. Początek sezonu był usłany różami, a krótka zadyszka wydaje się mieć swój koniec. Deportivo jest więc drużyną, którą ekipa Marcelino musi pokonać.

Dopiero 17. miejsce w tabeli zajmuje obecnie Deportivo, każdy punkt w ligowej tabeli dla ekipy z Galicji jest w tym momencie na wagę złota. Inne Deportivo, to baskijskie, traci do nich zaledwie punkt. Jeszcze kilkanaście lat temu jeden z topowych hiszpańskich klubów oraz jeden z ówczesnych głównych rywali Valencii, po raz kolejny wisi nad przepaścią.

Symptomów do tego, żeby sytuacja się poprawiła, jest naprawdę bardzo niewiele. Wystarczy powiedzieć, że w tym sezonie zdecydowanie najlepszym piłkarzem ekipy z Galicji jest... Fede Cartabia. Ten sam, który w Valencii nie mógł zagrzać na dłużej miejsca i tułał się po wypożyczeniach, gdzie nie był w stanie wypełnić swojego, jakby nie patrzeć, dużego potencjału.

Oczywiście i dziś nie możemy tego powiedzieć o Argentyńczyku z włoskim i hiszpańskim paszportem. Nie zmienia to faktu, że bez Cartabii w ataku Deportivo wygląda już totalnie mizernie. Nie pomógł w tym nawet powrót Lucasa z Arsenalu. Ten w dotychczasowych występach zdobył zaledwie 4 bramki, co i tak jest najlepszym wynikiem w całej drużynie.

Ostatnie sześć spotkań Deportivo to trzy przegrane, dwa remisy i zaledwie jedno zwycięstwo. To nie jest bilans, którym drużyna mogłaby straszyć rywali. Jeśli więc Valencia nie prześpi dzisiejszego meczu i zagra tak, jak do tej pory potrafiła, na koncie drużyny Marcelino powinno pojawić się kolejne trzy punkty.

Spotkanie to dla Valencii będzie równie ważne. Real Madryt stracił punkty z Villarreal i z której strony by nie patrzeć, jest to szansa. Po pierwsze, wypadałoby nie zmniejszać dystansu pomiędzy Mestalla a Estadio de la Ceramica, po drugie, obecnie istnieje realna szansa na zajęcie wyższego miejsca na koniec sezonu od przynajmniej jednej z madryckich drużyn, a co za tym idzie zapewne miejsce na ligowym podium.

Dzisiejsze spotkanie będzie też szansą dla niektórych zawodników. Kolejne minuty powinien dostać Vezo, a zapowiadany był również występ Maksimovicia. Zadebiutować może Coquelin, a po ostatnim występie w Pucharze Króla, możemy się spodziewać również Vietto. Do tego ponownie w kadrze znalazło się kilku młodych zdolnych. Ferran Torres, Nacho Gil czy Lato - jeśli macie wątpliwości, czy warto oglądać ten mecz, to odpowiadamy: warto. Choćby ze względu na spodziewaną szansę dla najbardziej utalentowanych piłkarzy z walenckiej cantery.

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody fundują sklepy ISS-sport oraz Fanzone.pl oferujące m.in. oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.