VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Las Palmas vs. Valencia — zapowiedź

Krystian Porębski, 03.01.2018; 17:25

Rywal teoretycznie łatwy

Valencia zmierzy się dziś w Pucharze Króla przeciwko Las Palmas. Ekipa przeżywa bardzo słaby sezon, jednak osobą, która naprawi ofensywę drużyny z Wysp Kanaryjskich jest nieobliczalny Paco Jémez . W tym szaleństwie jest metoda?

Teoretycznie Valencia jest dziś zdecydowanym faworytem. Jak inaczej traktować starcie trzeciej ekipy w lidze z dziewiętnastą? Przepaść jest ogromna, zwłaszcza jeżeli chodzi o organizację gry oraz skuteczność. Tego drugiego zwłaszcza, w ekipie z Wysp Kanaryjskich zdecydowanie brakuje.

Problemy zaczynają się jednak od środka. Wyraźnie czuć brak Roque Mesy, który wyemigrował na Wyspy Brytyjskie. Vicente nie daje wystarczająco jeżeli chodzi o poczynania ofensywne, a również w defensywie nie jest tak pewny jak zwykle. Usprawiedliwiać to może historia kontuzji, jednak aż trudno uwierzyć w zjazd tak dobrze prosperującego jeszcze niedawno defensywnego pomocnika. Dodajmy, że jeszcze do niedawna był bardzo poważnym kandydatem do zasilenia Valencii.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w drużynie Las Palmas jest obecnie Jonathan Viera. Dwa gole i trzy asysty szału nie robią, jednak warto spojrzeć na sytuacje z perspektywy samej gry. Hiszpan ma na barkach ciężar ciągnięcia absolutnie w pojedynkę. Inni pomocnicy nie wykazują ani krzty kreatywności, a zawodnicy ofensywni nie pomagają swoją biernością i postawą a\'la pomnik. Stoją i czekają na zbawienie, może poza Remy\'m, który ma na koncie 5 trafień. Nie gra może idealnie, ale na pewno jest jednym z aktywniejszych zawodników na boisku.

Gra Viery wobec powyższego bardzo cierpi. To zawodnik, który najlepiej spisuje się za plecami napastnika, grając wysoko, między formacjami. Tak w zasadzie, przynajmniej na papierze, wygląda jego ustawienie. Jednak przez nieporadność w kreowaniu akcji, Hiszpan musi się cofać do środka pola i tam rozpoczynać akcje swojej drużyny. Co za tym idzie, nie ma go blisko bramki, kiedy byłby nieoceniony.

Paco jako nowy trener Las Palmas ma jednak zastosować kilka rotacji, według zapowiedzi, Valencia powinna spodziewać się niespodzianek. W to, że w tej drużynie jest uśpiony potencjał, chyba nikt nie wątpi. Na konferencji prasowej były trener m.in. Rayo Vallecano, podkreślił wagę spotkania z Valencią. Nowemu szkoleniowcowi bardzo zależy na Pucharze Króla i nie ma zamiaru niczego odpuszczać, nawet mimo fatalnej pozycji w ligowej tabeli. Podkreślił również, że liczy na dobry futbol ze strony swoich zawodników, który odbuduje zaufanie u kibiców.

Valencia natomiast przystępuje do tego meczu pełna nadziei. Ostatnie tygodnie nie były najlepsze, a krótka przerwa świątczno-sylwestrowa wypadła w najlepszym możliwym momencie. Zawodnicy nie byli tak samo skuteczni jak w początkowej fazie sezonu, kto wie, być może to spotkanie będzie trampoliną na dalszą jego część?

Tak czy siak na pewno Blanquinegros nie mogą zlekceważyć rywali. Naprzeciw stanie drużyna z nowym pomysłem, świeżym umysłem i chęcią pokazania nowego oblicza. Wielu zawodników Las Palmas stać na zdecydowanie lepszą grę, a kto może wykrzesać z nich więcej, niż szaleniec pokroju Paco? Zwłaszcza, że przez uwagę na poprzednie przygody tego trenera z La Liga możemy spokojnie stwierdzić, że zespół z Wysp Kanaryjskich dzisiaj autobusu nie postawi. To będzie ciekawe widowisko.

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody fundują sklepy ISS-sport oraz Fanzone.pl oferujące m.in. oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.