VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Vietto wróci pod skrzydła Marcelino?

Mateusz Nowacki, 02.01.2018; 18:12

Zimowe okienko transferowe czas zacząć

Nie Sandro Ramírez, nie Kévin Gameiro, a Luciano Vietto jest w tym momencie najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia linii ataku Valencii.

Ostatnie doniesienia hiszpańskich mediów wskazywały na to, że transfer Sandro Ramíreza na Mestalla był niemal pewny. Wszystko jednak stanęło pod znakiem zapytania. Everton z powodu finansowego fair play naciska na transfer definitywny już w styczniu, a taka forma kupna nie podoba się dyrektorowi sportowemu Valencii – Mathieu Alemany'emu. Ostatnio gustuje on jedynie w wypożyczeniach z opcją wykupu po sezonie. Na takich warunkach może pozyskać innego napastnika – Luciano Vietto.

Kiedy wydawało się już, że Argentyńczyk od stycznia będzie reprezentował barwy Sportingu Lizbona, niespodziewanie pojawiła się oferta Valencii. Vietto miał ponoć entuzjastycznie zareagować na ponowną możliwość trenowania u boku Marcelino García Torala. Nie od dziś wiadomo, że obaj Panowie darzą się sympatią. Marcelino sprowadził Argentyńczyka na hiszpańskie boiska w 2014 roku, gdy trenował wówczas Villareal. To właśnie pod jego skrzydłami Luciano przeżywał najlepszy okres w swojej karierze.

Agent zawodnika Sergio Mandrini spotkał się już z przedstawicielami klubu z Mestalla. Argentyńczyk miałby trafić do Valencii na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 15 mln € po sezonie.

Z odejściem swojego zawodnika pogodzony jest już trener Atlético Madryt – Diego Simeone. Na konferencji prasowej przed pucharowym spotkaniem z Lleida został zapytany o Vietto:

„Dzisiaj rozmawiałem z Luciano. Ma on kilka ofert. Życzę mu wszystkiego najlepszego, mam nadzieję, że trafi do konkurencyjnego zespołu. Jestem zły z powodu jego odejścia. Był jednym z najlepszych graczy jakich miałem w drużynie. Brakowało mu jednak bramek i jedności drużyny. Mam nadzieje, że znajdzie w innym zespole to, czego brakowało mu tutaj.”

Wydawać by się mogło, że transfer Luciano Vietto do Valencii jest niemal pewny. Wszystko jednak może przekreślić stanowisko obecnego klubu Argentyńczyka. Nie wiadomo, czy Atlético zgodzi się oddać zawodnika do bezpośredniego ligowego rywala. Przyszłość 24-letniego napastnika wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. pedro903.01.2018; 12:49
Jak wiemy, Vietto już wrócił pod skrzydła Marcelino. Miał być Sandro, jest Vietto. Ciekawe jak będzie wyglądać jego przygoda z VCF?
A propos tłumaczenia słów Simeone. Z pewnością nie jest on intelektualistą, mówi językiem prostym i “na skróty”, ale ja bym przetłumaczył fragment jego wypowiedzi "no le ha acompañado el gol” inaczej, nie "jako „nie przyświecał mu jednak cel”!!!!
Byłby to poważny zarzut, a najwyraźniej intencją Simeone nie była krytyka piłkarza, wręcz przeciwnie – to miała być laurka wystawiona dla Luciano.
Wydaje mi się, że chodziło tutaj o to, że „brakowało mu gola” tzn. nie strzelał bramek.
2. Abec03.01.2018; 13:29
AbecPoprawione, dzięki ;)