VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Uría: „Po przerwie byliśmy sobą”

Michał Kosim, 27.11.2017; 17:37

O meczu, kontrowersjach i urazach

W związku z zawieszeniem Marcelino, w pomeczowej konferencji prasowej ponownie udział wziął drugi trener zespołu, Rubén Uría. Asistent mistera szczerze przyznaje, że Barcelonie nie uznano prawidłowo strzelonego gola.

Co sądzisz o tym meczu?

Barcelona jest świetnym zespołem. W pierwszej połowie poddali nas sporemu pressingowi, musieliśmy spróbować odebrać piłkę wyżej i niecelnie podawaliśmy... jednak w drugiej wszystko się zmieniło i byliśmy lepsi, zasługiwaliśmy na więcej. Podobało mi się nastawienie, jakie prezentowali chłopacy w trakcie tworzenia nowej historii.

Co z Garayem, Zazą i Guedesem?

Z Zazą wszystko w porządku; włożył w ten mecz wiele wysiłku, rozgrywając przy tym bardzo dobre zawody. Garay został uderzony w bok i odbędzie badania żeber, bowiem miał problemy z normalnym oddychaniem. Co do Guedesa – wymaga leczenia zapobiegawczego w związku z przeciążeniem stopy. Wypadnie z gry na trzy lub cztery tygodnie.

Czy pamiętasz takie przywitanie przez kibiców jak to niedzielne?

Jesteśmy w wielkim klubie, wszystko się układa, a kibice chętnie oglądają intensywnie grający zespół, który chce stwarzać okazje i wygrywać. Po strzeleniu bramki staraliśmy się zdobyć kolejną i mogę być jedynie wdzięczny za wsparcie, jakie piłkarze otrzymują od fanów. W autobusie przywitanie było odebrane bardzo emocjonalnie.

Po rywalizacji z wielką dwójką, czy jesteście w stanie utrzymać ten rytm?

To trudne, ale postaramy się robić krok po kroku. Zamierzamy wygrać z Getafe, co będzie trudne i skomplikowane, ale na razie cieszymy się z tego remisu.

Czy myślisz, że mogliście rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść przed ostatnim gwizdkiem?

Tak, mieliśmy okazję na 15 sekund przed końcem, ale rywale również ją mieli chwilę wcześniej. Chcieliśmy wygrać, ale zespół jest bardzo młody i dał z siebie wszystko. Chcieli się poprawić i to imponujące, że rozegrali tak dobrą drugą połowę przeciwko Barcelonie. Po takiej kolejce bycie niepokonanymi i zajmowanie drugiego miejsca to chluba.

Co powiedziano w przerwie, by zmienić grę zespołu?

Powiedzieliśmy im, że muszą spróbować, że są sparaliżowani. Barça była często przy piłce i w pierwszej połowie dobrze ograniczali nasze poczynania. Po przerwie byliśmy w większym stopniu sobą, to było bliższe „naszej grze”.

Co o spotkaniu sądzi Marcelino? Co z nieuznaną bramką Barçy?

W przyszłym sezonie VAR umożliwi wyjaśnianie takich sytuacji i w pełni popieramy tę technologię. Tym razem decyzja była na naszą korzyść; widziałem tę sytuację w telewizji i to był oczywisty gol. Marcelino był szczęśliwy i zadowolony z tego jak sprostaliśmy meczowi. Chwalimy piłkarzy codziennie, co być może już im nawet spowszedniało.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro927.11.2017; 20:39
"wymaga leczenia zapobiegawczego w związku z przeciążeniem stopy" - to informacja nieaktualna i nieprecyzyjna.
Guedes ma pęknięty palec nogi (nabawił się tej kontuzji przed meczem), grał z blokadą, a jutro czeka go operacja.
To oznacza rozwód z piłką na ok.4 tygodnie.
2. siarka00727.11.2017; 21:11
siarka007@pedro9:

To wypowiedź Urii - konkrety są w raporcie medycznym od redakcji, który jest zresztą podlinkowany w tym wywiadzie. :)
3. pedro928.11.2017; 19:44
Dzięki, wiem. Najwidoczniej nie chciał się wychylić.
Raport medyczny przeczytałem dopiero po wpisie - jaki jestem nieuważny :(((