VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Soler rozbija liczniki

Tomek Stolarczyk, 17.11.2017; 18:02

Pomocnik imponuje liczbą rozegranych minut

28 meczów ligowych z rzędu i ponad 1200 rozegranych minut w tym sezonie. Carlos Soler jest jedynym zawodnikiem Valencii, który w obecnej kampanii pojawił się we wszystkich ligowych spotkaniach, a jego licznik bije kolejne rekordy. Czy to nie za wiele? Sam zainteresowany zabrał głos na ten temat.

21-latek pojawił się we wszystkich jedenastu spotkaniach LaLiga w obecnym sezonie. Uzbierał w nich łączną liczbę 931 minut. Gdy w ubiegłym tygodniu w końcu doczekaliśmy się okresu meczów reprezentacyjnych, większość graczy rozjechała się na szybki odpoczynek. Soler jednak po raz kolejny zameldował się na boisku przy okazji powołania do kadry Hiszpanii U-21. Zaczęły się lekkie spekulacje czy przypadkiem tak intensywne granie nie ma negatywnego wpływu na zawodnika, jego formę i „świeżość”.

Sam zainteresowany zaprzecza i uspokaja. „Mam za sobą 11 ligowych spotkań. Gram dobrze i dostosowuję się do takiego trybu. Z każdym meczem uczę się kolejnych rzeczy. To daje mi naprawdę sporo”.

Soler jako jedyny w klubie nie otrzymał jeszcze szansy na odpoczynek przy okazji meczów ligowych. Każdy inny z zawodników, czy to z przymusu, czy z woli trenera znalazł się już na ławce lub poza kadrą choć raz. Wszystkie rozegrane minuty w obecnej kampanii w przypadku Solera sumują się obecnie do liczby 1257. Wynik bardzo imponujący jak na środek listopada. Kolejnym graczem jest Dani Parejo, który uzbierał ich „zaledwie” 973. Pozostaje nam chyba tylko cieszyć się, że w tak młodym wieku pomocnik „Nietoperzy” już teraz stanowi tak istotną część zespołu, zarówno w klubie jak i reprezentacji.

Przy okazji rozmowy zawodnik odniósł się również do spekulacji odnośnie Manchesteru United, który rzekomo zainteresował się zatrudnieniem jego osoby. „Mam kontrakt do 2021 roku. Jestem w pełni skupiony na grze w Valencii. Nic nie wiem na temat tych rzeczy. Głupotą byłoby się teraz na tym skupiać. Mam przed sobą wiele lat gry i na niej się skupiam”. Tak trzymać, Carlos.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK17.11.2017; 18:54
Wszystko to super wygląda ale każdy zawodnik czy młody czy starszy, w końcu potrzebuje trochę odpoczynku.

Myślę jednak, że Marcelino wie co robi i "nie zajedzie" Solera ;)