VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Darmian kandydatem na obrońcę Valencii

Michał Muszyński, 14.11.2017; 22:23

Kolejny cel transferowy

Matteo Darmian w obecnym sezonie nie może być zadowolony ze swojej sytuacji w Manchesterze, nie cieszy się bowiem zaufaniem José Mourinho. Włoski defensor pasuje do profilu piłkarza, którego szuka Marcelino. Trener Valencii pragnie wzmocnić szeregi obronne.

Nazwisko Włocha z pewnością widnieje na jednej z czołowych pozycji w notesie Marcelino w kontekście wzmocnienia formacji defensywnej. Asturyjski szkoleniowiec chce dokonać transferu na pozycji prawego obrońcy i wydaje się, że Włoch doskonale pasuje do drużyny „Nietoperzy”. Tym bardziej, że trener Los Ches wolałby wstrzymać się z występami Nacho Vidala w pierwszym zespole. Dodatkowo Włocha cechuje uniwersalność – może również występować na lewej stronie.

Matteo Darmian w obecnym sezonie nie może być zadowolony ze swojej sytuacji w Manchesterze United. Włoch w Premier League wystąpił w trzech meczach i rozegrał zaledwie 180 minut. Łącznie w tym sezonie przebywał na boisku raptem 563 minuty. Mimo swojej niezbyt ciekawej sytuacji w klubie, obrońca cieszył się dużym zaufaniem selekcjonera włoskiej reprezentacji, Giampiero Ventury, który desygnował go do gry w obu spotkaniach barażowych do Mistrzostw Świata w Rosji.

28-latek został kupiony przez klub z Manchesteru latem 2015 roku za kwotę 18 mln €. Podczas swojego pierwszego sezonu w Anglii regularnie wychodził w podstawowej jedenastce. Wraz z przyjściem José Mourinho, sytuacja Włocha uległa pogorszeniu, grał znacznie mniej niż w debiutanckim sezonie. Mimo iż reprezentacja Włoch nie wystąpi na przyszłorocznym mundialu, co oznaczać mogłoby zmniejszenie presji na występy w klubie, obrońca prawdopodobnie będzie szukać nowego pracodawcy.

Kategoria: Transfery | Plaza Deportiva / Deporte Valenciano skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK15.11.2017; 09:43
Ciężko będzie go wyciągnąć.
Ponoć Darmiana chcą również Juventus, Roma i Napoli.

2. zompson16.11.2017; 13:52
zompsonFellaini + Darmian to byłyby bardzo konkretne wzmocnienia. Jeszcze kilka miesięcy temu nikomu by nie przyszło do głowy żeby ich rozpatrywać w kontekście VCF...