VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Nietoperze” w walce o Mundial

Tomek Stolarczyk, 10.11.2017; 13:48

Czterech graczy Valencii przyodzieje barwy narodowe

Już dziś kolejny sprawdzian dla kadr narodowych przed zbliżającym się przyszłorocznym Mundialem. Szansę na poprawienie swoich notowań wśród selekcjonerów i wywalczenie biletu do Rosji otrzymało czterech zawodników Valencii.

Dla większości drużyn będzie to jedynie kolejny przegląd kadr i okazja do taktycznych eksperymentów w postaci spotkań towarzyskich. W przypadku niektórych reprezentacji natomiast, gra toczy się o najwyższą stawkę, gdyż przystąpią one do dwumeczu barażowego, który stanowi ostatnią szansą na dołączenie do grona biorącego udział w Mistrzostwach.

Simone Zaza

Sobota, 10.11.17: Szwecja – Włochy

Poniedziałek, 13.11.17: Włochy – Szwecja

Zaczynamy od Włocha, bo to właśnie jego drużyna ma przed sobą sprawdzian najwyższej rangi. Poza wykorzystaniem kolejnej szansy do walki o skład muszą oni bowiem pokonać Szwedów. Żadna z tych drużyn nie wyobraża sobie scenariusza, w którym mogłoby zabraknąć jej na przyszłorocznej imprezie co gwarantuje nam starcie na śmierć i życie. Niestety, sam Zaza być może okaże się największym pechowcem tego dwumeczu. Na powołanie czekał bowiem niemal okrągły rok (ostatni mecz w kadrze w 12 listopada 2016), by ostatecznie postawić swój występ pod znakiem zapytania po tym, jak wczoraj zaczął narzekać na nawracające problemy z kolanem.

Czytaj też: Ortopeda pilnie poszukiwany

Wydawać by się mogło, że dzięki świetnej formie jaką prezentuje w obecnym sezonie Simone ma szanse stać się pewniakiem w talii Gian Piero Ventury. Jednak w sytuacji, w której zawodnik wypada w najbardziej kluczowym momencie sprawa znacząco się komplikuje. Napastnik zagrał on jak dotąd w reprezentacji Włoch 16-krotnie zdobywając jedną bramkę. W zakończonych niedawno kwalifikacjach do Mundialu, mówiąc delikatnie, nie odgrywał niestety znaczącej roli. Na przestrzeni 10 meczów pojawił się bowiem łącznie na boisku na… 9 minut.

Rodrigo Moreno

Niedziela, 11.11.17: Hiszpania - Kostaryka

Wtorek, 14.11.17: Rosja - Hiszpania

Również i drugi ze snajperów drużyny Marcelino ma szansę występu na Mundialu. W przypadku Rodrigo są one o tyle większe, że jego jedynym zadaniem jest zdobycie zaufania selekcjonera i utrzymanie miejsca w kadrze, Hiszpania bowiem rzecz jasna już dawno zapewniła sobie bezpośredni awans na imprezę w Rosji.

Czytaj też: Pięciu "Nietoperzy" w notesie Lopetegui'ego

Sytuacja w kadrze Rodrigo pod pewnym względem przypomina tą u Zazy. On również nie odgrywał znaczącej roli w drużynie na przestrzeni całych eliminacji. Wystąpił w nich przez zaledwie 82 minuty w przedostatnim spotkaniu z Albanią. Zaliczył jednak solidny występ okraszony golem otwierającym wynik spotkania, który w połączeniu z bardzo wysoką formą na przestrzeni całego października pozwoliły mu po raz kolejny zmieścić się w kadrze.

Gonçalo Guedes

Sobota, 10.11.17: Arabia Saudyjska – Portugalia

Wtorek, 14.11.17: Portugalia - USA

Wypożyczony z PSG skrzydłowy również doczekał się powołania i szansy na udowodnienie swoich umiejętności w walce o Mistrzostwa Świata. Do opisania sytuacji i przeszłości kadrowej Guedesa, moglibyśmy notabene użyć…. kopiuj/wklej z powyższych akapitów na temat Zazy i Rodrigo. Sytuacja jest bowiem bliźniaczo podobna. Guedes swój debiut w reprezentacji zaliczył już dość dawno temu, bowiem w październiku 2015 roku. Po dwóch rozegranych wtedy występach wypadł z niej jednak na dobre, aż do przedostatniego meczu tegorocznych eliminacji, w którym to w starciu z Andorą pojawił się na boisku na ostatnią minutę meczu.

Nemanja Maksimovic

Sobota, 10.11.17: Chiny – Serbia

Wtorek, 14.11.17: Korea Południowa – Serbia

Wybierająca się na azjatycki wyjazd reprezentacja Serbii zabrała ze sobą Maksimovica. W momencie pisania tego newsa drużyna z Bałkanów jest już po pierwszej połowie meczu z Chinami i wiemy na pewno, że w tym spotkaniu młody pomocnik nie będzie miał okazji zaprezentowania swoich umiejętności. Zabrakło go bowiem w kadrze meczowej. Być może sytuacja zmieni się przy okazji wtorkowego sparingu z Koreą Południową. Maksimovic zagrał jak dotąd w dorosłej reprezentacji swojego kraju 3-krotnie przy okazji meczów towarzyskich. W tym. m.in. 16 minut w spotkaniu z Polską rozegranym w zeszłym roku w Poznaniu.

Jak widać szanse na to, że podczas przyszłorocznego mundialu kibice Valencii będą mogli podziwiać szersze grono swoich ulubieńców w akcji są znikome. Realne szanse na wyjazd ma bowiem zaledwie garstka graczy, a jeżeli mielibyśmy prognozować kto może w swojej kadrze narodowej rzeczywiście zaistnieć i otrzymać sensowną liczbę boiskowych minut prawdopodobnie musielibyśmy ograniczyć to grono wyłącznie do pary snajperów. O wszystkim zadecyduje jednak ich zdrowie oraz utrzymanie dobrej dyspozycji przez najbliższe pół roku.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.