VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Guedes o zainteresowaniu innych klubów

Tomek Stolarczyk, 07.11.2017; 17:34

Portugalczyk stanie przed ciężką decyzją

Dobra gra skrzydłowego Valencii oraz fakt, że znajduje się on obecnie na wypożyczeniu sprawiają, że jak bumerang powracać będzie temat tego, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Kolejny rok w Valencii? Powrót do Paryża? A może jeszcze inny kierunek? Sam zainteresowany zabrał głos na ten temat.

Jeżeli Portugalczyk będzie w stanie utrzymać obecną formę, nie ma wątpliwości, że PSG może chcieć go z powrotem u siebie. Dodatkowo, ostatnio pojawił się temat innych klubów, które są potencjalnie zainteresowane ściągnięciem Gonçalo. Póki co mowa głównie o Realu oraz Atletico Madryt.

Co na ten temat sądzi sam zawodnik? Z pewnością będzie miał przed sobą ciężki wybór. Jak twierdzi, chciałby wrócić do Francji, gdzie miałby okazję grać z najlepszymi zawodnikami na kontynencie. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że to może oznaczać kłopot z otrzymaniem wystarczającej liczby minut na boisku. Problem, z którym już wcześniej nie mógł się uporać w PSG i który był powodem jego wypożyczenia na Mestalla.

„Chcę grać najwięcej jak to możliwe i zdobywać boiskowe minuty. Chciałbym wrócić do Paryża i walczyć o miejsce na placu z najlepszymi graczami na świecie. Jednakże, jestem szczęśliwy tu, gdzie się obecnie znajduję. Nie wiem co się stanie dalej.” – Powiedział Guedes na łamach dziennika Marca.

„Mogłem zostać i grać z najlepszymi na świecie, ale w moim wieku priorytetem musi być czas spędzony na boisku. Wybrałem więc Valencię i to była dobra decyzja”.

Guedes podkreślił również, że aklimatyzacja w Hiszpanii przebiegła dużo sprawniej ze względu na język. Brak znajomości francuskiego mocno ograniczała go bowiem w Paryżu. „Tutaj jest inaczej. Wszystko rozumiem. Mogę być bliżej z moimi kolegami z drużyny i mamy świetne relacje. Gramy i rozmawiamy razem, to grupa bardzo mocno związana ze sobą. Kiedy byłem w Paryżu nie znałem lokalnego języka. Rozmawiałem tylko z Brazylijczykami, Edisonem Cavanim i Angelem Di Marią”.

W kolejnej części wywiadu zawodnik powiedział co myśli na temat łączenia jego nazwiska z klubami z Madrytu.

„Pytano mnie ostatnio o zainteresowanie Realu i Atletico, ale nic na ten temat nie wiem. To zawsze dobrze, kiedy duże kluby interesują się Tobą i obserwują twoją grę. Drużyny jak Real, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu, ale także drużyna taka jak Atletico, która zawsze jest w „«czubie»” tabeli. To coś ważnego, bez wątpienia".

Przed pomocnikiem szalenie ważny sezon mogący nadać jego karierze zupełnie nowy kierunek. Utrzymanie obecnej dyspozycji (5 goli i 2 asysty w 9 meczach) z pewnością otworzy mu nowe możliwości i zapewni ciężki orzech do zgryzienia. Obecnie skrzydłowy wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Portugalii. Jego zespół zmierzy się z Arabią Saudyjską i Stanami Zjednoczonymi.

Kategoria: Ogólne | Marca skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. mattaj07.11.2017; 17:46
mattajNo to po Gonzo :|
2. Adam607.11.2017; 19:17
Wypowiedzi sugerują, że nie wiąże większej przyszłości z Valencią. Szkoda, ale można się było tego spodziewać :(
3. LimaK07.11.2017; 19:32
Przynajmniej nie "mydli oczu", że chciałby zostać w Valencii na lata.

Od samego początku było wiadomo, że przychodzi bo chce grać jak najwięcej i nabywać doświadczenie.

Trzeba się cieszyć, że klub sprowadził bardzo dobrego zawodnika, który faktycznie gra na wysokim poziomie i pomaga drużynie w zwycięstwach. Miejmy nadzieję, że "Nietoperze" zakwalifikują się do LM w tym sezonie (oczywiście obecna pozycja w tabeli pozwala marzyć o czymś więcej ale do końca sezonu jeszcze daleko) bo wtedy łatwiej będzie o klasowych zawodników :)


4. qqsPL07.11.2017; 19:33
qqsPLJego odpowiedzi nie napawają optymizmem dla nas kibiców vcf.
W Hiszpanii zostanie chętnie- zna język, dobrze się tu czuje. Także wystarczy, że Real, Barca lub Atlético się po niego zgłoszą i będziemy musieli go oddać rywalom.
Gdy nie będzie ofert od "wielkich" wraca do PSG grzać ławę- jak to w PSG- klub który niszczy karierę piłkarzom ale napełnia portfel.
Jestem ciekawy jak się ustosunkuje do ofert z Anglii o ile takie napłyną.
5. Ashkan07.11.2017; 19:52
Byle wejść do LM, to Marcelino coś wymyśli w sensie zastępstwa za Guedesa :) od początku uwazam że nie uda się go zatrzymać.
6. JaroVCF199207.11.2017; 20:49
Trzeba się pogodzić z tym , że go raczej nie zatrzymamy...
7. lasio07.11.2017; 21:58
Przeżyliśmy odejście Aimara, Villi, Silvy, Maty- przeżyjemy odejście Guedesa. Cieszmy się, że go mamy i pomaga nam powrócić na należne nam miejsce po tylu latach posuchy. Niech gra jak najlepiej, a potem, a po sezonie jeśli będzie miał gdzieś odejść to byle nie do naszego bezpośredniego rywala (Real, Barca, Atletico) tylko gdzieś za granicę.
8. Y4rooo08.11.2017; 08:03
Zgadzam sie z poprzednikiem.

Panowie jak to jest z roznica hiszpanskiego i portugalskiego jezyka?

Myslalem ze oba jednak od siebie sie roznia. Tak jak ukrainski z polskim.
9. Stolar08.11.2017; 10:50
StolarY4roo - dobre pytanie. Dokładnie tak jak napisałeś, portugalski z hiszpańskim mają ze sobą tyle wspólnego co powiedzmy polski i słowacki. Tzn. mają podobieństwa i znając jeden z nich na pewno dużo łatwiej jest się nauczyć tego drugiego. Natomiast nie jest tak, że "z automatu" każdy Hiszpan rozumie Portugalczyka i na odwrót. Wynikałoby więc z tego, że Guedes zna Hiszpański (albo zna go nieco lepiej niż Francuski). Sam tekst z Marci ani żadne inne źródło pośród których szukałem nic więcej jednak na ten temat nie piszą.
10. chiefer08.11.2017; 18:39
chieferJak to powiedział mi pewien Portugalczyk, każdy z nich rozumie hiszpański, odwrotnie już niekoniecznie.