VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Perły rodem z Paterny

Mateusz Nowacki, 06.11.2017; 02:19

Klub chce przedłużyć umowy z obiecującymi zawodnikami

Valencia jest zdeterminowana by związać się na dłużej z najlepiej rokującymi piłkarzami klubowej akademii. Kilku z nich bowiem, może opuścić klub po obecnym sezonie.

W Valencii wszyscy zdają sobie sprawę, że konkurowanie na rynku transferowym z pieniędzmi jakie mają do dyspozycji kluby z Premier League czy arabskie/chińskie projekty typu PSG czy Milan jest niezwykle trudne. By poradzić sobie z tym faktem, Nietoperze chcą związać przyszłość klubu z utalentowanymi wychowankami. A tych Valencia ma całkiem sporo. Za przedłużenie kontraktów z tymi najbardziej perspektywicznymi, odpowiedzialny będzie dyrektor sportowy Mateu Alemany.

Rafa Mir

Sytuacja Rafy Mira jest praktycznie przesądzona. Zawodnik wydaje się nie być zainteresowany przedłużeniem kontraktu. Trener Marcelino przedstawił już swoje stanowisko w tej sprawie o czym wspominaliśmy. Mimo to Alemany spotka się jeszcze z agentem zawodnika by znaleźć porozumienie w tej sprawie. Kontrakt zawodnika wygasa wraz z 30 czerwca 2018r.

Czytaj też: Przyszłość Rafy Mira przesądzona?

Álex Blanco

Álex Blanco to kolejny zawodnik z wygasającym po sezonie kontrakcie. Syn dyrektora sportowego Levante zajmie miejsce Ferrána Torresa w Valencia Mestalla prowadzonej przez Peneva.

Álex Centelles

Álex to kolejny już po Gayi czy Lato, lewy obrońca wychowany w Akademii Valencii. Zawodnik jest w tym sezonie podstawowym defensorem w Valencia Mestalla. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2018r., ale klub jest zdeterminowany by przedłużyć kontrakt z wychowankiem.

Ferrán Torres

Ferrán Torres po udanym turnieju U-17 w Indiach ma zostać wcielony do pierwszego zespołu. Debiut w seniorskiej kadrze zwiększy klauzulę odstępnego 17-latka z 8 do 25 mln €. Obecna umowa wygasa 30 czerwca 2020r. lecz klub chce podpisać z zawodnikiem nowy kontrakt.

Czytaj też: Grad bramek w finale MŚ U-17

Hugo Guillamón

Hugo Guillamón to środkowy obrońca, który również reprezentował ostatnio Hiszpanię na MŚ U-17. W przypadku obrońcy sytuacja jest oczywista. Zawodnik zadeklarował przywiązanie do Valencii. Przedłużenie umowy wygasającej w czerwcu 2018r. wydaje się być kwestią kilku tygodni.

Fran Villalba

Trochę zapomniany przez kibiców, ofensywnie usposobiony pomocnik nadal uważany jest za perspektywicznego zawodnika. Młody Hiszpan zdążył rozegrać kilka spotkań za kadencji Garego Nevilla w sezonie 2015/16. Wystąpił w trzej spotkaniach Cope del Rey a także zdążył zadebiutować w La Liga. Konflikt z następcą Nevilla, Pako Ayestaránem zatrzymał jednak rozwój kariery zawodnika w pierwszym zespole. Piłkarz poprzez nie przykładanie się do treningów chciał wymusić transfer do innego klubu, a to nie spodobało się nowemu szkoleniowcowi. Tym sposobem Fran Villalba został zdegradowany do rezerw, w których gra po dziś dzień. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2021r.

Kangin Lee

Koreańczyk to chyba największy talent jaki szkółka Valencii ostatnio gościła w swoich szeregach. O jego potencjale może świadczyć również fakt, że zaledwie w wieku 16 lat zadebiutował w reprezentacji Korei Południowej U-19. Ten młody pomocnik od kilku lat bacznie obserwowany jest przez największe kluby świata. Mimo to, sam zainteresowany deklaruje przywiązanie do obecnych barw klubowych. Obecny kontrakt wygasa 30 czerwca 2019r., lecz po rozegraniu odpowiedniej ilości spotkań w pierwszym zespole, może zostać przedłużony do 2020 roku.

Czytaj też: Dobry mecz Kangina Lee w el. Pucharu Azji u-19

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. LimaK06.11.2017; 10:43
Valencia musi zatrzymywać swoje "perełki" ;)
2. Ashkan06.11.2017; 10:46
Osobiście bardzo mi szkoda Mira, strzelił już 12 bramek w 13 meczach 3 ligi, mozna by mu śmialo dawać troche minut i w Copa del Rey ogrywać, no ale się uparł...
3. Groove06.11.2017; 22:26
A jak sobie radzi młody Neville?
4. Abec07.11.2017; 14:23
AbecHarvey Neville całkiem dobrze poczyna sobie w Infantil A. Już na tym etapie rozwoju zainteresowanie nim wykazuje Tottenham i Manchester United. Ponoć stylem gry bardzo przypomina Davida Beckhama.