VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zatrzymanie Guedesa na Mestalla możliwe?

Mateusz Nowacki, 27.10.2017; 15:34

Wszystko w rękach Mendesa

Przyszłość Gonçalo Guedesa spoczywa w rękach znanego agenta, Jorge Mendesa. Istnieje szansa, by 20-latek w przyszłym sezonie także występował w barwach „Nietoperzy”.

Istotną rolę w transferze młodego Portugalczyka na Mestalla mogą odegrać umiejętności negocjacyjne Jorge Mendesa oraz wola klubu z Mestalla. Z każdym kolejnym meczem Guedes staje się coraz lepszym zawodnikiem, co wpływa na jego wartość na rynku transferowym. Należy pamiętać ze obecny właściciel karty zawodnika, PSG, wydało w ostatnim okienku transferowym ponad 400 mln €. W tym przypadku finansowe fair-play jest nieugięte. By spełnić jego wymogi, klub ze stolicy Francji będzie musiał pozbyć się kilku zawodników. W głównej mierze mówi się o rozstaniu z Angelem Di Marią, a do tego grona może dołączyć również Gonçalo Guedes.

Kariera piłkarza w PSG nie rozwijała się należycie. Zawodnik dołączył do klubu znad Sekwany w zimowym okienku transferowym za 30 mln €. W poprzednim sezonie Portugalczyk dostawał szansę gry głównie w Lidze Mistrzów. Podczas sześciu występów zdobył dwie bramki i asystował jedynie przy jednym trafieniu. W Ligue 1, jego sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Unai Emery wpuszczał zawodnika głównie z ławki rezerwowych. Guedes rozegrał jedynie 138 minut w 7 spotkaniach, podczas których zaliczył tylko jedną asystę.

Kluczowa w całej sprawie może okazać się przyjaźń między Peterem Limem a Jorge Mendesem. Po wielu negatywnych komentarzach kibiców na temat tej znajomości, krytyki ruchów transferowych Valencii w ostatnich latach, agent ma w końcu szansę udowodnić, że w jego interesie jest nie tylko jego własne dobro, lecz również klubu z Mestalla. Pozostanie Guedesa w La Liga z pewnością mogłoby wyjść na korzyść samego zawodnika, który już podczas 7 pierwszych spotkań zdobył 3 bramki oraz 5-krotnie asystował.

Kategoria: Transfery | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Ashkan27.10.2017; 15:50
haha, taak na pewno Mendesowi zależy na dobru Valencii i będzie to udowadniał mimo tego że zapewne będzie miał lepsze oferty, ale dla niego na pewno nie liczy się własny portfel tylko pokazanie że jest spoko gościem ;)
2. Cirian27.10.2017; 16:14
CirianTo akurat nie jest takie proste. Dobry PR teraz może zaowocować większą ilością opłacalnych transakcji w przyszłości. W tym zawodzie, jak podejrzewam, raczej inwestycje średnio i długoterminowe mają większe znaczenie, niż jednorazowy wałek...
3. LimaK27.10.2017; 16:16
Obawiam się, że przy bardzo korzystnych ofertach z bogatszych klubów a takie pewnie przyjdą, Guedes odejdzie z Valencii po sezonie.

Obym się mylił.
4. anonim28.10.2017; 11:59
jeśli Valencia awansuje do LM,to sam zawodnik będzie chciał pozostać w Valencii
oczywiście najlepiej żeby Valencia go wykupiła,ale nie kosztem Solera,którego wartość jest porównywalna do Guedesa
moim zdaniem jego realna cena to jakieś 40-50 mln