VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kondogbia nie zagra z Realem Saragossa

Michał Muszyński, 23.10.2017; 18:04

Przymusowa pauza pomocnika

Geoffrey Kondogbia nie będzie mógł zagrać we wtorkowym meczu z Realem Saragossa na La Romareda. Zawodnika Valencii obowiązuje kara zawieszenia na dwa mecze krajowego pucharu za czerwoną kartkę obejrzaną jeszcze za czasów gry w Sevilli, przez co straci również możliwość występu w rewanżu.

Marcelino będzie musiał dokonać roszad w środku pola, które zresztą miał w planach w spotkaniu z drugoligowcem. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z Athletic Club na Mestalla, gdzie Francuz również nie mógł wystąpić z racji zawieszenia za czerwoną kartkę, obejrzaną w San Sebastián. Środek pomocy tworzyli wówczas Dani Parejo i Carlos Soler.

Oficjalny komunikat klubu:

Valencia CF podpisała 21 sierpnia 2017 roku kontrakt z Interem Mediolan w sprawie wypożyczenia Geoffrey’a Kondogbii. Klub sprawdził sytuację dyscyplinarną gracza i okazało się, że obowiązuje go sankcja zawieszenia na dwa mecze Copa del Rey w wyniku otrzymania czerwonej kartki w rewanżowym spotkaniu półfinałowym (27 luty 2013 – przyp. red.). W związku z tym 27 września Valencia przeprowadziła konsultację RFEF (Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej – przyp. red.), który 16 października potwierdził ważność nałożonej kary.

Ponieważ w sezonie 2013/2014 RFEF nie powiadomił Francuskiej Federacji Piłki Nożnej o obowiązującej sankcji, zgodnie z przepisami FIFA, nie mogła być ona wyegzekwowana podczas pobytu Kondogbii w AS Monaco lecz wciąż go obowiązuje, w związku z czym walencki klub będzie sobie musiał radzić bez Francuza w potyczkach z Los Maños.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. siarka00723.10.2017; 18:20
siarka007Kuriozum.