VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Garay: „Konkurencja w drużynie jest ważna”

Michał Muszyński | Karol Kotlarz, 20.10.2017; 17:21

Wypowiedź stopera dla VCF Radio

Ezequiel Garay w wywiadzie dla oficjalnego radia Valencii zapewnił, podobnie jak Simone Zaza, że drużynę cechuje duża ambicja i utrzyma ona wysoki poziom gry przez cały sezon. Argentyński defensor wypowiedział się na temat dobrej atmosfery wokół ekipy, swojej gry, a także o znaczeniu Marcelino w świetnym otwarciu sezonu.

Świetny moment Valencii

Prawda jest taka, że się cieszymy. W zeszłym sezonie wszyscy bardzo cierpieliśmy, ale teraz cieszymy się najmocniej jak potrafimy. Znajdujemy się na pozycji, na której od zawsze powinna być Valencia.

Dobra atmosfera w drużynie

Podstawową sprawą jest to, że jesteśmy zespołem na boisku jak i poza nim, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w naszej grze jak i podczas każdej jednostki treningowej.

Świetna atmosfera w drużynie kluczem?

Jest ona bardzo ważna. Wykonujemy świetną robotę i zasługujemy na bycie w miejscu, w którym obecnie się znajdujemy.

Spektakularny początek. Spodziewaliście się tego?

Nie, nie spodziewaliśmy się i nie oczekiwaliśmy takiego startu. Mając za sobą poprzedni sezon, który nie był dobry w naszym wykonaniu to naturalne, że kolejny zaczynasz zawsze z pewnymi wątpliwościami, ale wiedzieliśmy że grupa jest dobra. Zaufaliśmy naszej pracy, okres przygotowawczy był dobry w naszym wykonaniu i myślę, że na to zasłużyliśmy.

Cała drużyna jak i poszczególne jej części funkcjonują...

Myślę, że to bardzo ważne. Oczywistym jest, że wyniki mają istotny wpływ na atmosferę w drużynie. Cała drużyna się do nich przyczynia.

Kontynuacja dobrych wyników

Mamy liczną grupę, w której panuje duża konkurencja. Każdy zawodnik wchodzący z ławki daje tyle samo bądź więcej niż poprzednik. Konkurencja w drużynie jest piękna i pozwala nam zachować równowagę i ciągłość w osiąganiu świetnych wyników.

Kłopot bogactwa w drużynie

Konkurencja jest dobra i dzięki niej wiesz, że aby grać, musisz być zawsze na topie. To bardzo piękne i sprawia, że każdy z nas by grać, musi być skupiony najmocniej jak to tylko możliwe.

Poziom gry w obronie

W tej kwestii bardzo wiele zawdzięczamy trenerowi. To on bardzo ciężko pracuje nad naszą grą defensywną, przez co jesteśmy zespołem trudnym do pokonania.

Rola trenera

Zdarzają się sytuacje, kiedy sprawy nie układają się po naszej myśli, nic nie wychodzi. W takich momentach ważne jest zaufanie grupy. Teraz musimy wykorzystać tę pozytywną passę by dalej podążać właściwą drogą.

O swojej grze

Do tej pory grałem regularnie i jestem wdzięczny trenerowi za okazywane zaufanie. Moim celem jest zdobycie trzech punktów w każdym kolejnym spotkaniu.

Bardzo skuteczna drużyna

W przedniej formacji dysponujemy bardzo dobrymi piłkarzami, którzy są w stanie zrobić różnicę. Uważam, że jesteśmy świetnie atakującym zespołem w kontratakach, nasi zawodnicy są bardzo szybcy, zaś zespół silny.

Gole w spotkaniu z Betisem

Wszyscy byliśmy zaskoczeni. Po utracie szybkich trzech goli nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy. Widmo remisu zdawało się być coraz większe. Na nasze szczęście mamy w składzie graczy, którzy są w stanie zmienić losy meczu, dzięki czemu udało nam się wywieźć z Sevilli trzy punkty.

Sevilla

Nasza idea pozostaje niezmienna: postaramy się kontynuować pozytywną passę i odnieść kolejne zwycięstwo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mecz z Sevillą będzie świetnym widowiskiem, ale też jednocześnie bardzo ciężką przeprawą.

Istotne spotkanie z bezpośrednim rywalem

Sevilla to nasz bezpośredni rywal w walce o czołowe lokaty LaLiga, dlatego zdobycie kompletu punktów będzie bardzo istotne aby odskoczyć im w tabeli.

Rywal przybity porażką w Lidze Mistrzów

Każdy mecz jest inny. W meczu z Athletikiem na Mestalla ciężko było zauważyć, że rywal miał passę słabych wyników. Każdy mecz jest odmienny i musimy ciężko pracować aby zdobyć trzy punkty.

W czym zmienił się Marcelino?

Jego idea pozostaje taka sama. Zawsze była jasna. Jego zespoły zawsze są konkurencyjne i bardzo groźne w ataku. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w każdym treningu a następnie w meczu.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK20.10.2017; 19:30
Garay przeplata niestety solidne występy ze słabymi :/
Mam nadzieję, że ustabilizuje formę i będzie grać na wysokim poziomie bo wiem, że stać go na to.