VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Maksimović odejdzie zimą?

Michał Muszyński | Marcin Śliwnicki, 19.10.2017; 19:01

Ważą się losy przyszłości Serba

Marcelino nie liczy obecnie na Nemanję Maksimovicia. Serbski pomocnik jest uważany za piłkarza, który dopiero w przyszłości stanowić może o sile walenckiego zespołu. W związku z tym klub, w porozumieniu z piłkarzem, będzie szukał mu sposobności spędzenia większej liczby minut na boisku.

Valencia zamierza wypożyczyć Maksimovicia już w styczniu, najlepiej do klubu z LaLiga. Serb wierzy w wywalczenie mocnej pozycji w drużynie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebuje regularnej gry, na którą obecnie nie może liczyć w drużynie „Nietoperzy”. Przyjście do hiszpańskiego klubu wydawało się ryzykownym krokiem, ponieważ wcześniej grał w mało znanej i niezbyt prestiżowej lidze. Mimo że był podstawowym graczem reprezentacji Serbii do lat 20, z którą w 2015 roku zdobył mistrzostwo świata i powoli przebija się do dorosłej reprezentacji Serbii, nie wydaje się pewnym zastępcą Goeffrey’a Kondogbii, z czego sprawę zdaje sobie Marcelino.

Zarząd Valencii aktywnie pracuje nad znalezieniem Serbowi zimą klubu, w którym będzie on miał gwarancję wielu rozegranych minut na boisku, gdyż nie chodzi o pozbycie się go, ale o ukształtowanie jego umiejętności oraz rozwinięcie talentu. Sam piłkarz wydaje się akceptować swoją sytuację i nie będzie sprzeciwiać się tym decyzjom. Odejście na wypożyczenie wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla obu stron, gdyż prócz regularnej gry 22-latek miałby szansę wywalczenia miejsca w seniorskiej reprezentacji Serbii, która zagwarantowała sobie grę w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. LimaK19.10.2017; 19:05
Jeśli ma "grzać ławę" w Valencii to faktycznie lepiej żeby klub go wypożyczył gdzieś gdzie będzie mógł regularnie grać.
2. Abec19.10.2017; 20:34
AbecWszystko fajnie, tylko odejście Serba spowoduje, że znowu zostaniemy z jednym defensywnym pomocnikiem... .
3. VShingoV19.10.2017; 21:22
Z jednej strony siedząc na ławce nie rozwinie się. Jednak wówczas będzie potrzebne wzmocnienie. I pytanie czy byśmy kogoś szukali jeśli z Maksimoviciem nadal wiazalibysmy nadzieję. Ponadto szukać możemy napastnika, a i Menchester może chcieć wcześniej Pereire (było wspomniane że mają taką opcję gdzieś)
4. Abec19.10.2017; 22:02
AbecNo właśnie. Pytanie na jakie wydatki może sobie pozwolić zarząd w zimowym okienku i czy planują wykup Kondogbii i Guedesa już teraz.
5. mucha002919.10.2017; 22:42
mucha0029Nie wróżę mu wielkiej kariery na Mestalla. Przyszedł do nas zanim zakontraktowaliśmy Marcelino, a nie wiadomo czy trenerowi taki typ zawodnika pasuje. Wg mnie nie bardzo
6. bart12340020.10.2017; 08:37
bart123400Nie widziałem go zbyt często w akcji, ale część użytkowników pisała, że w poprzednim klubie i w reprezentacji Serbii grał pierwsze skrzypce. Jeżeli tak, to Marcelino powinien być osobą, która będzie miała walny głos w tej sprawie- jeżeli uzna, że to jeszcze nie jego czas, to niech idzie na wypożyczenie- może wrócić jako ograny już kapkę zawodnik. Na ławce to może co najwyżej wilka złapać.
Tyle że, jak już przedmówcy zauważyli, nie będziemy mieć zmienników w środku pola, ewentualnie Soler przesunięty. Jeśli pójdzie transfer w zimie, to jestem na tak. Nawet jak Maksimovic wróci z wypożyczenia po zakontraktowaniu nowego zawodnika, to wcale środek pola nie będzie przepełniony.
7. kOst20.10.2017; 14:37
kOstBardzo mało widoczny w składzie Valencii ale powiem szczerze, że parę minut spędził chyba z Las Palmas? I podobał mi się : ) Oczywiście trzeba go wypożyczyć, byle do klubu z La liga.