VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino pisze historię

Adam Musialik | Bartłomiej Płonka, 18.10.2017; 16:44

Świetny start nowego trenera

Marcelino García Toral może zaliczyć swój początek pracy w Valencii do bardzo udanych. 52-latek został trzecim trenerem w historii klubu, który nie przegrał w pierwszych ośmiu ligowych meczach. Jego bilans to pięć zwycięstw i trzy remisy, przy czym zespół zdobył dwadzieścia jeden bramek, a stracił dziesięć.

Wcześniej, podobne wyniki za sterami „Nietoperzy” osiągali tylko Rafa Benítez i Unai Emery. Mieli oni odpowiednio trzynaście i osiem pierwszych spotkań bez porażki. Oznacza to, że obecny trener może jeszcze przebić ich rezultaty. Dla samego Marcelino jest to najlepszy ligowy start w karierze. Po ośmiu kolejkach Valencia zdobyła osiemnaście punktów. Do tej pory najlepsze rozpoczęcie pracy przez Asturyjczyka miało miejsce podczas pobytu w Villarreal, gdzie na tym etapie sezonu jego ekipa zgromadziła siedemnaście oczek.

Benítez w sezonie 01/02 zanotował trzy zwycięstwa i pięć remisów (14 pkt.), z kolei Emery siedem lat później rozpoczął od sześciu wygranych i dwóch podziałów punktów (20 pkt.), tymczasem obecny szkoleniowiec Los Ches tryumfował pięciokrotnie, a trzy razy remisował. Po takich początkach sezonów, Valencia zajmowała odpowiednio pierwsze i szóste miejsce w tabeli końcowej. Fani na pewno życzą sobie, aby drużyna Marcelino poszła śladami ówczesnej ekipy Kastylijczyka.

Kategoria: Ogólne | ValenciaEldesmarque.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. kOst18.10.2017; 18:27
kOstSzkoda poprzednich dwóch lat, bo w tym czasie mogliśmy dogonić Atletico. No cóż, każdy ma swoje wzloty i upadki, obyśmy l pozostali na obecnej fali jak najdłużej. Marcelino jest mi sterem, żeglarzem i okrętem.