sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia zainteresowana Albiolem i Maffeo

Adam Musialik | Arkadiusz Bryzik, 17.10.2017; 06:38

Dwójka nowych obrońców?

Raúl Albiol i Pablo Maffeo znaleźli się w kręgu zainteresowań Valencii. Mimo niezłej postawy defensywy w obecnej kampanii, klub już planuje wzmocnienia w tej formacji na przyszły sezon. Wspomniane nazwiska mogą być jednymi z nich.

Raúl Albiol to wychowanek Los Ches, a także mistrz świata i podwójny mistrz Europy z reprezentacją Hiszpanii. Od kilku lat mówi się o powrocie do klubu w którym się wychował. Za każdym razem na drodze stawały albo ograniczenia finansowe Valencii, albo prezes klubu z Neapolu (Aurelio de Laurentis — przyp.red.). Obecna umowa wiąże obrońcę z włoskim klubem do 2020 roku, wtedy jednak ten będzie miał już 35 lat. Wartość Albiola wynosi na ten moment ok. 8 mln € i z wydaniem takiej lub zbliżonej kwoty, musi liczyć się Valencia, jeśli chce sprowadzić latem swojego wychowanka. W latach 2004-2009 rozegrał on na Mestalla 174 spotkania i sam wielokrotnie dawał do rozumienia, że chciałby jeszcze kiedyś ten bilans poprawić.

Pablo Maffeo to z kolei młody, prawy obrońca Girony, do której jest wypożyczony z Manchesteru City. Dobra postawa Hiszpana przykuła uwagę władz „Nietoperzy”, które nie są do końca zadowolone z umiejętności Martina Montoyi. 20-latek rozegrał w obecnym sezonie sześć spotkań w Primera Division. Po zakończeniu obecnej kampanii wróci do Manchesteru i wtedy będzie mogła się po niego zgłosić Valencia. Wobec dużej konkurencji na jego pozycji (Walker, Danilo — przyp.red.), Pep Guardiola może chcieć sprzedać lub przynajmniej po raz kolejny wypożyczyć młodego defensora. Tu klub ze stolicy Lewantu upatruje swoją szansę.

Kategoria: Transfery | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. KempesVCF17.10.2017; 18:03
KempesVCFMaffeo ciekawy chłopak i normalnie bym się cieszył z zainteresowania... ale teraz jest nam niepotrzebny. Mamy swoich, kto by nie grał na PO, daje sobie radę.