VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Real Betis vs. Valencia — zapowiedź

Krystian Porębski, 15.10.2017; 19:14

Arcytrudny teren

Dla Valencii na wyjazdach są rywale trudni, trudniejsi... i jest również Betis. Na Benito Villamarin Nietoperze nie wygrali od 2009 roku.

Jeśli pomyśleć o rewelacjach obecnego sezonu, zdecydowanie trzeba wskazać dwie drużyny. To ekipy, które po latach marazmu wreszcie wracają na swoje miejsce i świecą dawnym blaskiem. Oczywiście, nadal do dawnych sukcesów brakuje, a w jednym i drugim zespole na próżno szukać kogoś na poziomie starych gwiazd, widać jednak namiastkę świetności, która wygasiła się na długie lata.

Mowa oczywiście o dzisiejszych rywalach, Realu Betis i Valencii. Pierwsi zajmują 8 miejsce, drudzy 5. jednak po tym spotkaniu któraś z ekip może wylądować w top 3. To już bliżej obrazuje poziom, jaki prezentują podopieczni Marcelino i Setiena.

Podobieństw jest zresztą więcej. Betis również lubi grać szybko, bezpośrednio, z kontry. Na to trzeba szczególnie uważać. Przy tym zawodnicy z Sewilli potrafią naprawdę skutecznie powstrzymywać ataki rywala. Cofają się pod własną bramkę i pilnują dostępu do pola karnego. Czasami jest to okupione dziurą przed polem karnym - dzisiaj na pewno warto próbować strzałów z dystansu.

Trzy czołowe postaci Betisu to obecnie dwójka napastników - Sergio León oraz Antonio Sanabria - oraz stary dobry znajomy, Joaquin. Ten ostatni przeżywa kolejną młodość, pokazując, że nie stracił nic ze swojej niebywałej klasy. Trzy gole i jedna asysta, to dla dziadka Ximo naprawdę dobry wynik, który na dodatek dzisiaj może przecież poprawić. Valencia jest przecież bardzo gościnna dla swoich dawnych zawodników.

Jeśli chodzi o ekipę Marcelino, tutaj wielkich braków nie ma się co spodziewać, z drugiej strony trudno wskazać możliwy skład. Hiszpański szkoleniowiec lubi mieszać składem i tak najtrudniej wskazać obsadę boków obrony i bramki. Jeśli chodzi o pomoc i atak, tutaj raczej wyklarowała się stała ekipa, którą trener rotować póki co będzie mniej.

Dzisiejszego wieczora na Benito Villamarin możemy być świadkami kolejnego fantastycznego widowiska z udziałem tych dwóch ekip. W tamtym sezonie gole Rodrigo i Garaya to było za mało, na Rubena Castro i Joaquina, którzy dołożyli trzy trafienia. Jak będzie tym razem?

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody fundują sklepy ISS-sport oraz Fanzone.pl oferujące m.in. oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.