VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rodrigo zostanie na Mestalla?

Adam Musialik | Bartłomiej Płonka, 12.10.2017; 21:52

Napastnikowi za dwa lata kończy się kontrakt

Umowa Rodrigo Moreno obowiązuje do czerwca 2019 roku. Jeśli klub chce zatrzymać Hiszpana, powinien jak najszybciej przedłużyć kontrakt, bowiem w przeciwnym razie napastnik może odejść za niezbyt wysoką kwotę.

Pomimo nienajlepszego poprzedniego sezonu w wykonaniu Rodrigo Moreno, nowy trener Valencii, Marcelino, chciał pozostania napastnika w zespole. W trwających rozgrywkach 26-latek zdobył dla klubu z Mestalla cztery bramki i zaliczył dwie asysty. Dobre statystyki mogą skłonić władze „Nietoperzy” do przedłużenia umowy z wychowankiem Celty Vigo, która wygasa wraz z końcem sezonu 2018/19.

Rodrigo trafił do Valencii latem 2015 roku z Benfiki, za kwotę aż 30 mln €. W ciągu ostatnich sezonów nie potrafił przekonać do siebie kibiców. Dopiero świetny początek obecnej kampanii pozwolił uwierzyć, że duża inwestycja zwróci się z zyskiem, a snajper zacznie grać na miare oczekiwań. Jeżeli gracz utrzyma obecną formę, to w przyszłości, po przedłużeniu umowy, może opuścić drużynę za jeszcze więcej pieniędzy niż został zakontraktowany. Do niedawna wydawało się to niemożliwe.

Postawa piłkarza w klubie zaowocowała powołaniem do reprezentacji Hiszpanii. Jak się okazało, Rodrigo wykorzystał swoją szansę i podczas eliminacyjnego pojedynku z Albanią wpisał się na listę strzelców, a La Roja awansowali na Mundial w Rosji. Niewykluczone, że napastnik Valencii po raz kolejny znajdzie się na liście selekcjonera w listopadzie, gdy podopiczeni Juana Lopeteguiego rozegrają dwa spotkania towarzyskie.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.