VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Barça po Ferrána Torresa

Kamil Guziak, 05.10.2017; 01:26

Czy Valencia zdoła utrzymać 17-latka?

Jeden z najzdolniejszych wychowanków klubu, reprezentant Hiszpanii do lat 17 – Ferrán Torres znalazł się na celowniku Barcelony, która według prasowych doniesień gotowa jest aktywować klauzulę zapisaną w kontrakcie skrzydłowego. Ta wynosi zaledwie 8M €

Ferrán Torres to niewątpliwie jeden z najzdolniejszych wychowanków Akademii GloVal. Znakomite występy 17-letniego zawodnika w rezerwach Valencii oraz reprezentacji Hiszpanii U17, nie mogły przejść niezauważone przez skautów największych klubów. Swoje zainteresowanie zawodnikiem wyraziły już Real Madryt i FC Barcelona. Katalończycy chcieliby utrzeć nosa odwiecznemu rywalowi, który na przestrzeni ostatnich sezonów pozyskał kilku piłkarzy, których usiłowano ściągnąć na Camp Nou. Mowa chociażby o Theo Hernándezie, Danim Ceballosie czy Marco Asensio. Wydaje się zatem, że mamy do czynienia z walką o obu zespołów o prymat na rynku transferowym.

Zarówno w prowadzonej przez Peneva Mestallecie, jak i narodowej kadrze Hiszpanii do lat 17 Torres występuje jako prawy napastnik. W obecnym sezonie wystąpił w 6 spotkaniach ligowych, strzelając w nich jednego gola. Statystyka co prawda nie powala na kolana, jednak 17-latek w każdym z tych spotkań uchodził za wyróżniająca się postać w drużynie. Nieprzeciętne umiejętności Torresa, określanego mianem „nowego Asensio” potwierdzają także regularne powołania skrzydłowego do kadry Hiszpanii U17, w której do tej pory wystąpił 15-krotnie.

Obecna umowa Torresa z Valencią obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku i zawiera dwie klauzule. Pierwsza dotyczy kwoty odstępnego, która wynosi jedyne 8M €. Druga mówi zaś o możliwości przedłużenia obecnej umowy o kolejny rok, a więc do roku 2020. Podobnie jak w przypadku Carlosa Solera i Toniego Lato przedłużenie umowy z Torresem oznaczać będzie, iż stanie się on z urzędu członkiem pierwszego zespołu, a klauzula odstępnego wzrośnie do kwoty 25M €. W rzeczywistości jednak sam fakt włączenia zawodnika do kadry pierwszego zespołu spowoduje wspomniany wzrost kwoty odstępnego, bez konieczności przedłużania umowy. Wydaje się jednak, że wobec zainteresowania innych klubów, Valencia zrobi wszystko, by zatrzymać utalentowanego skrzydłowego na Mestalla.

Zawodnika bacznie obserwuje od pewnego czasu Marcelino, który chciałby aby młody napastnik regularnie trenował z pierwszą drużyną. Ten z kolei jest wdzięczny za okazane mu zaufanie i deklaruje chęć pozostania w klubie.

W ciągu kilku najbliższych dni planowane jest spotkanie członków sekretariatu technicznego z przedstawicielami Torresa, które ma na celu odnowienie umowy i zamknięcie tematu ewentualnej przeprowadzki zawodnika na Camp Nou, przynajmniej na jakiś czas.

Kategoria: Transfery | Plazadeportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LimaK05.10.2017; 09:53
Valencia powinna przedłużyć z nim umowę skoro faktycznie to taka "perełka" ;)
2. Vicente7305.10.2017; 11:12
Vicente73Barcelona niech skupi się na wspieraniu separatystów katalońskich i braniu udziału w politycznych szopkach (bo to ostatnio idzie im całkiem dobrze), a nie na wykradaniu talentów z mniejszych szkółek i obwieszczaniu światu, że oto wyhodowali nową perełkę w La Masii...

3. mattaj05.10.2017; 11:17
mattajNiech poszukaja w tej swojej slynnej " La massi" skoro tak sie tym szczyca.