VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia wznowi budowę Nuevo Mestalla

Michał Kosim, 04.10.2017; 00:32

Naciski ze strony miasta

1 sierpnia minęła dekada od momentu rozpoczęcia prac nad Nuevo Mestalla. Jego szkielet do dziś straszy mieszkańców Walencji oraz ludzi ze Strategii Rozwoju Regionalnego, którzy postanowili wywrzeć presję na klubie i wyznaczyć termin ukończenia nowego obiektu pod wiszącą w powietrzu groźbą odebrania licencji na budowę.

Oficjalny komunikat klubu:

Valencia CF wraz z Urzędem Miasta Walencja rozpocznie proces zdobywania pozwoleń, mających na celu spełnienie warunków ustalonych przez Strategię Rozwoju Regionalnego [hiszp. Actuación Territorial Estratégica (ATE) - przyp. red.] w kwestii sfinalizowania prac stadionowych na nowym obiekcie.

Klub rozpocznie procedury z Urzędem Miasta, by uzyskać zgody niezbędne przy wznowionym projekcie, którego kluczowym elementem będą zoptymalizowane doznania kibiców.

W oficjalnym komunikacie nie wyjawiono kiedy, licząc od uzyskania pozwolenia na wznowienie budowy ze zmodyfikowanym planem, miałyby ruszyć prace nad Nuevo Mestalla. Terminy przedstawione przez Actuación Territorial Estratégica mają narzucać dokończenie budowy do 2021 roku oraz wyburzenie Estadio Mestalla do 2023 roku, o czym przy okazji derbów przeciwko Levante informował alkad (hiszpański odpowiednik prezydenta miasta – przyp. red.) Walencji, Joan Ribó, którego w piątek 29 września odwiedził prezydent klubu – Anil Murthy.

Do momentu kolejnych oficjalnych komunikatów ze strony klubu ciężko stwierdzić czy będzie to faktyczna akceleracja budowy, czy jedynie formalne działania, mające na celu zachowanie otrzymanej licencji. Obecnej sytuacji sportowo-ekonomicznej klubu daleko do miana ustabilizowanej, stąd wątpliwy jest rychły powrót na plac budowy, choć wiele może zależeć od boiskowej postawy Los Ches, z którą ściśle związane są przychody klubu.

Budowa Nuevo Mestalla ruszyła 1 sierpnia 2007 roku i została wstrzymana 25 lutego 2009 roku z powodu złego zarządzania klubem i problemów finansowych, które zbiegły się w czasie z kryzysem w Hiszpanii. Według wstępnych doniesień, nowy stadion będzie mógł pomieścić 60 tys. widzów, z możliwością jego rozbudowy w razie takiej potrzeby.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com / SD / PD / LP skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LimaK04.10.2017; 10:40
Istny "cyrk" z tym Nuevo Mestalla :/

2. KilyVCF04.10.2017; 15:09
KilyVCFWznowi proces, niekoniecznie budowę.
Od czasu rozpoczęcia mnóstwo klubów już zbudowało swoje stadiony. VCF jest ewenementem w skali światowego futbolu.
Jedna kwestia powinna być zamieszczana w artykułach na temat NM: gwarancji Meriton, przecież była o niej mowa przy przejmowaniu klubu. Jak to się ma do terminów, nie wspominając już o możliwych problemach z tytułu ATE?
Była mowa o konkretnym terminie, czy nie. Jestem pewien że tak, tylko czy to było wiążące.
A druga kwestia to wybór projektu: oryginalny, czy zubożony (o którym wspomniała nasza pani Lay H).
Mam nadzieję, że ja najszybciej to wznowią fizycznie i jak najszybciej oddadzą do użytku. (chociaż osobiście obstawiam że doczekamy 15-lecia). Nowy stadion to wielki kop dla każdego klubu. Efekt "wow", frekwencja idzie w górę, można zarabiać na dniu meczowym
3. Vicente7304.10.2017; 19:54
Vicente73Te bełkotliwe oficjalne komunikaty klubowe napawają mnie ostrymi torsjami... Zamiast rzeczowo i prosto informować o wznowieniu prac i dokończeniu budowy, serwuje się nam papkę w postaci "wznowienia projektu" (k..., w Valencii wszystko jest PROJEKTEM!) oraz "wzmocnienia doznań kibiców"... Co za shit!