sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Penev trenerem Mestallety

Karol Kotlarz, 15.07.2017; 20:19

Były piłkarz trenerem rezerw

Drużyna rezerw Valencii ma nowego szkoleniowca. Miejsce odchodzącego do Lorci Curro Torresa zajmie były gracz Los Ches, Luboslav Penev.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF osiągnęła porozumienie z Luboslavem Penevem, na mocy którego bułgarski trener i były wybitny napastnik Valencii zostanie trenerem VCF Mestalla do końca czerwca 2018 roku. Asystentem Peneva będzie David Rodríguez, trenerem przygotowania fizycznego Juan Monar, trenerem bramkarzy Unai Alba, a delegatem Carlos Arroyo.

W środę Luboslav Penev, po pierwszym treningu, będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy w centrum prasowym Miasteczka Sportu w Paternie. Na konferencji stawi się w towarzystwie dyrektora sportowego Valencii, José Ramóna Alesanco, oraz dyrektora walenckiej Akademii Luisa Vicente Mateo.

W latach 1989-1995 Luboslav Penev występował w Valencii, rozgrywając 226 spotkań, w których zdobył 101 goli. Były napastnik ma za sobą pracę dla reprezentacji Bułgarii, zarówno w roli selekcjonera, jak i asystenta. Ponadto Penev prowadził kilka bułgarskich zespołów, wśród których wymienić można CSKA Sofię, Liteks Łowecz i Botew Płowdiw.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. fastmen192016.07.2017; 11:13
fastmen1920Mhm, a jeszcze przed sezonem był kandydatem na trenera Jagiellonii :)
2. siarka00716.07.2017; 14:36
siarka007To raczej dobrze o nim świadczy niż źle - jakby nie patrzeć Jaga to klub bijący się o Ligę Europy, a Mestalleta to 3. liga hiszpańska. :)

Bardzo ciekawa opcja - przeszłość w Valencii i, co by nie mówić, spore doświadczenie trenerskie jak na kogoś, kto idzie trenować drugi zespół. Miejmy nadzieję, że uda mu się rozegrać fajny sezon, choć będzie o to trudno - część chłopaków przechodzi do 1. składu, a część starszych zawodników (jak choćby Quim Araujo czy Aridai) odchodzi do innych zespołów.

Aby utrzymał ekipę w 3. lidze i dobrze szkolił wychowanków, bo z jeszcze młodszych roczników będą wchodzić bardzo ciekawe nazwiska i szkoda by było zmarnować potencjał jaki tam drzemie. Przy odpowiednim prowadzeniu ekip młodzieżowych rok w rok powinniśmy mieć co najmniej kilku wychowanków w pierwszej drużynie Valencii.

No nic, powodzenia Lubo! :)
3. pedro917.07.2017; 11:02
Lubo to człowiek krewki - swojego czasu wdał się nawet w bójkę z prezydentem VCF Paco Roigiem.
Pożyjemy, zobaczymy - oby mu się powiodło, bo w tak słabej kondycji finansowej klubu Mestalleta powinna być kuźnią młodych talentów dla 1-szego zespołu.