VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„To jest droga, którą musimy podążać”

Karol Kotlarz, 01.03.2017; 20:38

Pomeczowe wypowiedzi

Bramka Eliaquima Mangali sprawiła, że Los Ches wygrali kolejne spotkanie na Mestalla, tym razem przeciwko Leganés. Mecz ten był setnym występem w barwach Valencii dla José Luisa Gayi. Co po tym spotkaniu do powiedzenia mieli Voro i jego podopieczni?

Voro:

Ogółem drużyna zagrała dobrze i zakończyliśmy spotkanie z czystym kontem. Mieliśmy lepsze sytuacje do strzelenia gola i byliśmy częściej przy piłce w pierwszej połowie. Naszym celem była zmiana dynamiki, zwłaszcza przed własną publicznością. Za nami trzy wygrane z rzędu na Mestalla. Zespół jest bardziej stabilny i ma więcej pewności siebie, to jest droga, którą musimy podążać. To nie było świetne spotkanie, ale idziemy do przodu, zbieramy punkty i zyskujemy pewność siebie. Tak właśnie zespół powinien się rozwijać dalej. Nasz zespół nie zamierza odpuścić.

Jeśli chodzi o zatrudnienie Alesanco na stanowisku dyrektora sportowego, pozwala to na kontynuowanie pracy przez kogoś, kto zna dobrze zespół. Nie mam wątpliwości, że zaoferuje nam swoje doświadczenie, jako osoba związana z futbolem.

Dani Parejo:

Jesteśmy zadowoleni, ponieważ to był ważny mecz, wygraliśmy trzy z czterech ostatnich spotkań. Ponownie zachowaliśmy czyste konto. Mieliśmy trudne chwile, a dzisiejsze spotkanie było dla nas kluczowe, ponieważ Leganés znajduje się blisko dołu tabeli. Weszliśmy w ten mecz z dobrą dynamiką, po wygranych z Realem i Athletikiem, potrzebowaliśmy wygrać z Leganés. Przed nami trudne spotkanie z Atlético w niedzielę, są bardzo mocni, ale będziemy walczyć o trzy punkty. Mamy przewagę w postaci większej liczby dni na przygotowanie do meczu.

Jubileusz Gayi

Spotkanie z Leganés było szczególnym wydarzeniem dla José Luisa Gayi, dla którego był to setny występ dla Valencii. Obrońca stał się członkiem pierwszej drużyny trzy sezony temu. Gayà zadebiutował w barwach Los Ches nieco wcześniej, w październiku 2012 roku, w wyjazdowym meczu Pucharu Króla z Llagosterą. Pierwszy występ Hiszpana w LaLiga przypadł na kwiecień 2014 roku i mecz z Atlético. Na sto spotkań Gayi w barwach Valencii składa się 75 występów w Primera División, 11 w Pucharze Króla, i po 7 w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Sam zainteresowany ma nadzieję na kolejne występy w koszulce z nietoperzem:

To wyjątkowy dzień, jestem zadowolony i mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele spotkań. Jestem wdzięczy każdemu, kto wierzył we mnie i pomógł mi osiągnąć liczbę stu występów. Gramy lepiej na Mestalla, dla nas ważne jest to, że kibice nas wspierają. Ważne również było to, że zachowaliśmy czyste konto. Musimy kontynuować naszą pracę. Valencia ma bardzo dobrą akademię i trzeba dawać szansę jej zawodnikom.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.