VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pablo Piatti w orbicie zainteresowań Espanyolu

Mariusz Mielnik, 12.07.2016; 13:54

Czy Argentyńczyk wzmocni "Papużki"?

Znajdująca się obecnie w skomplikowanej sytuacji jeśli chodzi o transfery Valencia musi pozbyć się kilku piłkarzy, aby być w stanie dokonać jakichkolwiek wzmocnień. Jednym z zawodników wystawionych na listę transferową jest Pablo Piatti.

Argentyńczyk nie może zaliczyć zeszłego sezonu do udanych — łącznie we wszystkich rozgrywkach strzelił tylko dwie bramki i zaliczył 8 asyst. Jak wspominały walenckie media Pablo Piatti znajduje się na liście tych, którzy opuszczą Mestalla jeszcze w tym okienku transferowym. Zainteresowanie filigranowym skrzydłowym wyrażały m.in. Olympiacos, Deportivo la Coruña oraz Real Sociedad.

Z najnowszych doniesień wynika, że pracodawcą Piattiego w przyszłym sezonie może zostać Espanyol. Od stycznia 2016 właścicielem Los Pericos jest Chen Yansheng, prezes chińskiej grupy Rastar Group zajmującej się produkcją zabawek oraz od niedawna gier komputerowych i aplikacji mobilnych.

Trenerem Espanyolu od przyszłego sezonu będzie doskonale znany fanom Los Ches, Quique Sanchez Flores i to pod jego dyktandem ma zostać zbudowany nowy sportowy projekt, w którym może znaleźć się miejsce dla Piattiego. Według najnowszych doniesień prowadzone są zaawansowane rozmowy pomiędzy dwoma klubami. Kością niezgody są jednak zarobki skrzydłowego, które wynoszą około 2 mln € rocznie.

Valencia sfinalizowała już transfer Naniego, który zastąpi Sofiane Feghouliego, występującego od przyszłego sezonu w West Ham. Kolejne transfery są jednak uzależnione od tego jak Suso Pitarch poradzi sobie z przepisami finansowego fair play, a do tego potrzebne jest odejście piłkarzy, którzy nie pasują do projektu Pako Ayestarana i dyrektora sportowego „Nietoperzy” na przyszły sezon. Oprócz zainteresowania Piattim mówi się również o możliwym transferze Negredo.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. wotek2112.07.2016; 23:44
wotek21Mam sentyment do gościa, ale że 2 bańki dostaje za sezon to nie wiedziałem.
2. LimaK13.07.2016; 10:40
Piatti powinien odejść. Miewał przebłyski dobrej formy ale same przebłyski to za mało by grać w Valencii.
3. Vicente7313.07.2016; 11:18
Vicente73Lubiłem typa, ale właściwie od samego momentu przyjścia z Almerii nie spełniał oczekiwań. Może jakieś pół sezonu miał dobre, jak pamiętam...