VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Nuno odchodzi z Valencii

Karol Kotlarz, 30.11.2015; 18:59

Komunikat klubu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wyjaśniła się przyszłość Nuno Espírito Santo. Portugalczyk zdecydował się złożyć dymisję z obejmowanego stanowiska. Decyzja ta została zaakceptowana przez klub.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Nuno Espírito Santo złożył rezygnację z funkcji trenera pierwszego zespołu za porozumieniem stron. Klub chce podziękować Nuno i sztabowi technicznemu za ich 18 miesięczną pracę.

Tymczasowym trenerem pierwszego zespołu został Salvador González 'Voro', wspierany przez Phila Neville'a i sztab techniczny. Voro pozostanie na stanowisku do momentu zatrudnienia nowego trenera.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (13)

KOMENTARZE

1. Kien30.11.2015; 19:04
Kien:)
2. kOst30.11.2015; 19:05
kOstVoro zawsze dawał radę i potrafił dobrze wpłynąć na formę zawodników w swoich epizodach trenerskich.
3. LimaK30.11.2015; 19:08
Nie wiem kto przyjdzie ale niech to będzie wreszcie trener z autorytetem, ktoś kto ogarnie drużynę i wyciśnie z piłkarzy wszystko co najlepsze ;)
4. LukasZ_NS30.11.2015; 19:23
LukasZ_NSHip hip...
5. wk30.11.2015; 20:01
wk...hurra!
6. staste7730.11.2015; 21:56
staste77Dziwna sprawa z tym Nuno.
W poprzednim sezonie zespół świetnie sobie radził, szczególnie z mocnymi zespołami. Z jaką przyjemnością oglądało się mecze z Barcą lub Realem.
Ten sezon to diametralna zmiana. Ewidentnie, na zespół wpłynęła zła atmosfera wokół klubu związana z osobą Mendesa i odsuwaniem ludzi związanych z klubem.
7. davidvilla30.11.2015; 22:43
Pierwszy sezon - świetny. Drugi - równia pochyła, niestety.

Pytanie, czy z tym składem personalnym da się osiągnąć więcej, niż Nuno w osiągnął w zeszłym sezonie. Moim zdaniem nie. Czas pokaże, obym się mylił.

Jeszcze raz podziękowania dla Nuno, wg mnie styl prowadzonej przez niego kadry w sezonie 1 był stylem najlepszym od czasów QSF.

Nie podejmę się próby oceny, co spowodowało, że sezon 2 wyglądał tak, jak wyglądał. Oczywistym jest, że odpowiedzialność za postawę zespołu bierze trener. Jednak swoją drogą, niejedna z naszych 'gwiazdek' powinna także podać się do przysłowiowej dymisji, co rozumiem jako przemyślenie pewnych spraw i wzięcie się do ostrej pracy. Zaczynając od nieistniejącego, Alcacera z przodu (gościa po prostu nie ma na meczach), poprzez rzekomego lidera tej drużyny, grubasa Feghouliego, na aspirującym do Realu Madryt (B czy C?) Gayi kończąc.
8. caldinho30.11.2015; 23:10
caldinhoBez przesady, w ostatnim meczu o Feghoulim dziennikarze E11 również mówili ,ze zagrał słaby mecz, ale jak dla mnie grał dobrze... tylko nie miał z kim grać, nie raz przechwytywał trudne piłki, zastawiał, próbował podawać, ale nikt mu nie wychodził, nie miał komu podawać. Koleś się starał, ale nie da rady grać samemu przeciwko 11, do tego na wyjeździe. Z tymi najazdami na Fega to przesada.
9. damvcf130.11.2015; 23:37
Do Alcacera też trudno mieć pretensję skoro Niuniek nie miał pomysłu na jego wykorzystanie .Mam nadzieję ,że przy nowym trenerze odżyje i pokaże na co go stać .Wymieniasz 3 zawodników ,a byli od nich sporo gorsi ... Chociażby Parejo ,Rodrigo czy Mina .Ogólnie w porównaniu do poprzedniego sezonu każdy miał spadek formy albo nie chcieli dla niego grać ,nawet Fuego .Wyróżnić można w tym sezonie tylko Juanme i Mustafiego .Treneiro sam jest sobie winny ,zamiast skupić się na trenowaniu to zachciało mu się rządzić i robić interesy z Mendesem (stawiainie na piłkarzy ze stajni Mendesa ) , różne konflikty z piłkarzami .Sam na ich miejscu nie chciałbym współpracować z takim trenerem .Jednak trzeba mu podziękować za poprzedni sezon ,bo Valencia odżyła jednak pycha go zgubiła . Czekamy na nowego trenera ,sezon jeszcze nie jest stracony ,mam dobrych zawodników i jest szansa na 4 miejsce ,Puchar Króla ,LM/LE :)
10. Fuh01.12.2015; 10:12
FuhNuno zbyt czesto rotowal skladem. Stawial na pilkarzy od Mendesa. Zdaje mi sie ze to wlasnie to go zgubilo. Odsuniecie Negredo, srodek defynsywy w kazdym meczu inny, wciskanie na sile Rodrigo Mureno... Mam nadzieje, ze nowy trener bedzie dzialal calkowicie niezaleznie od wszystkich i bedzie wystawial najmocniejszy sklad, bo Kadre mamy bardzo dobra...
11. pedro901.12.2015; 12:15
Nigdy nie byłem zwolennikiem Nuno. Pracował przede wszystkim dla Mendesa i przy okazji dla klubu. W ubiegłym sezonie, kiedy byli jeszcze Rufete-Ayala & Co. sprawy szły w dobrym kierunku, ale po pozbyciu się konkurencji (dla Nuno to nie byli partnerzy, ale rywale) i zakontraktowaniu piłkarzy ze stajni Mendesa wszystko zaczęło się sypać.

Najlepszym testem intencji Lima będzie wybór nowego trenera.
Dla mnie idealnym kandydatem byłby właśnie Rufete - człowiek oddany klubowi, kochany przez kibiców, jeden z najlepszych dyr. sportowych La Liga i najlepszy fachowiec w tej dziedzinie w VCF od wielu lat. I to nie jest moja opinia, ale opinia środowiska piłkarskiego w Hiszpanii.
Nie trzeba więc szukać daleko, Mr.Lim.
12. Y4R001.12.2015; 12:58
To zdjecie jest fatality. Wyglada jakby Nuno lał na mury Valencii :)
13. pedro901.12.2015; 15:17
Ale tak naprawdę Lim niczego nie musi, zrobi jak chce, bo jest właścicielem. Jeśli mu się to wszystko znudzi zakręci kurek jak Al Thani w Maladze i nadzieja na lepsze jutro definitywnie uleci.