VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nuno: „Popełniliśmy wiele błędów”

Krystian Porębski, 24.11.2015; 13:47

Pomeczowe wypowiedzi

Spotkania jak z Las Palmas z czkawki przeradzają się w kaca. Niebawem mogą przyprawić o migreny, bo wpadki mnożą się seriami. Dość poprawności politycznej ma Javi Fuego… a co do powiedzenia mieli inni po meczu, oraz Ryan przed spotkaniem z Zenitem?

Nuno

Nie byliśmy tym samym zespołem co z Celtą, walczyliśmy, ale wiele rzeczy bardzo się różniło, na co trudno znaleźć wytłumaczenie. Nie znaleźliśmy potrzebnej stabilności, solidności i regularności. Mecz zaczęliśmy nieźle, zdobyliśmy bramkę, ale potem źle zareagowaliśmy. Nie byliśmy w stanie „domknąć” meczu i oddaliśmy inicjatywę drużynie gości.

Las Palmas było lepsze od nas w drugiej połowie, zdominowali nas, zostawialiśmy wiele wolnych przestrzeni, które oni wykorzystywali. To czego chcemy, to robić odpowiednie rzeczy, aby wygrywać mecze. Fani przychodzą na mecze aby je oglądać, ale także wyrażać swoje opinie. Kibice byli dla nas ważni i tacy powinni zostać, przetrwaliśmy na Mestalla rok bez porażki.

Nadal bardzo wierzę w ten zespół. Musimy się poprawić i zamienić te niekorzystne momenty w aplauz. Ta drużyna już pokazała, że potrafi wygrywać. Ciężka praca to jedyny sposób na naprawę sytuacji i jestem pewny, że zacznie się ona poprawiać kiedy przyjdą wygrane.

Fuego

Nic nie poszło po naszej myśli. Jesteśmy smutni, zdołowani, rozczarowani. To był zły mecz dla nas; wszystko wydawało się iść w odpowiednim kierunku, kiedy zdobyliśmy gola na otwarcie meczu, ale Las Palmas było lepszą ekipą w przeciągu całego meczu. Możemy rozważać ten remis jako dobry wynik, jeśli popatrzymy która strona miała więcej szans.

Jeśli znałbym czynniki, które powodują naszą nieregularność, spróbowalibyśmy ją naprawić, ale nie wiemy jakie detale o tym decydują. W poprzednim roku zdobyliśmy mnóstwo punktów będąc bardzo mocną ekipą na własnym boisku, ale w tym sezonie tego nie czujemy. Nie mogę znaleźć wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje, bo dużo pracowaliśmy i ciężko trenowaliśmy przed tym meczem. Naszym planem wcale nie było bronienie się. Każdy musi wziąć na siebie odpowiedzialność za taką postawę, dosłownie każdy.

Za trzy dni będziemy mieli kolejny mecz, musimy zmienić pewne rzeczy. Ale powtarzamy to zbyt często w tym roku… Kiedy dobrze zaczynamy, fani mocno nas wspierają i to do nas należy obowiązek utrzymania ich po naszej stronie tym, jak gramy na boisku. Rozumiem dlaczego są rozczarowani i dlaczego protestują. W tamtym sezonie, gdy dawaliśmy z siebie wszystko, oni także dali nam maksimum. To my występujemy na boisku, więc skoro po meczu z Celtą zbieraliśmy komplementy, teraz musimy przyjąć krytykę.

Feghouli

To był zły mecz, Las Palmas miało bardzo duże posiadanie, nie wiedzieliśmy jak odzyskać piłkę. Ten remis smakuje jak porażka i rozumiemy ten gniew. Mamy kolejny mecz we wtorek, musimy iść dalej. Sprostamy mu, pokazując naszą ambicję, na pewno zareagujemy odpowiednio.

Musimy spojrzeć na sprawy z innej strony i zrozumieć reakcje naszych fanów. Nie możemy się poddawać, bo sezon jest długi. Odpowiedzialność leży po naszej stronie. Nie jesteśmy tu by narzekać, a ja jestem w pełni oddany tej drużynie.

Ryan przed Zenitem

Oczywiście Zenit był najlepszym zespołem w grupie, wygrywając wszystkie mecze do tej pory. Jeśli, mam nadzieję, uda nam się wygrać to spotkanie i zapewnić kwalifikację do dalszej rundy i ostatni mecz będziemy grali z Lyonem w domu, po raz kolejny przed naszymi fanami. Liczę, że przejdziemy dalej i uszczęśliwimy tym wszystkich.

Myślę, że nic dla nas się nie zmienia, nadal naszym obowiązkiem jest wygrywać każdy mecz. To jest Liga Mistrzów, myślę, że Zenit chce dokładnie tego samego, marzeniem każdego piłkarza jest grać w tych rozgrywkach, więc nie sądzę, że potraktują to spotkanie ulgowo, myślę, że chcą wygrać to spotkanie, jak każde inne.

Hulk to oczywiście bardzo dobry zawodnik i ważny dla tej drużyny, ale mają też innych ciekawych zawodników, jak np. Witsel, gracz środka pola występujący w silnej reprezentacji. Mam nadzieję, ze zagramy dobry mecz, jako drużyna i ich pokonamy.

Jako piłkarze chcemy grać na najwyższym poziomie, a taki właśnie jest w Lidze Mistrzów. Chcemy wygrywać każdy mecz, osiągnięcie awansu będzie bardzo dobre dla klubu, to jest nasz cel. Nie wiem jak bardzo jest tam zimno, ale grałem trochę meczów w bardzo zimnej pogodzie, choćby w Belgii. Kiedy mecz się zaczyna, zapominasz o wszystkim innym, także o zimnie. To będzie trudne, bo gramy na wyjeździe, ale gramy dla Valencii, jesteśmy świetnym zespołem, jeśli gramy dobrze możemy wygrać każdy mecz.

Kategoria: Wywiady | Valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.