sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nuno: „Drużyna jest zjednoczona”

Bartosz Zajdel, 06.11.2015; 23:14

Konferencja prasowa Portugalczyka

Na dzisiejszej konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Celtą Vigo szkoleniowiec Valencii — Nuno Espírito Santo znalazł się pod gradem pytań dziennikarzy. Portugalczyk zapewniał, że w szatni panuje dobra atmosfera, zaś piłkarze są skoncentrowani na celu jakim jest wyjście z kryzysu w jakim znajduje się Valencia.

Pytany o rzekomy konflikt pomiędzy nim a zawodnikami, Nuno stwierdził, że szatnia jest zjednoczona i skupia się na rozwiązaniu problemów jakie obecnie targają drużynę, a które dodatkowo pogłębią związane z odstawieniem Álvaro Negredo na boczny tor.

„Bazuję na tym co widzę, a widzę, że grupa jest zjednoczona, skoncentrowana na celu, pragnąca pchnąć sytuację do przodu. Nie myślę o niczym innym niż o obronie tej drużyny, tego herbu i daniu z siebie wszystkiego, abyśmy wszyscy czuli się dumni będąc w Valencii” — wyjaśniał szkoleniowiec.

Portugalczyk przyznał, że rozumie rozczarowanie i niesmak fanów po tym co drużyna zaprezentował w Belgii, jednak dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza się poddawać i nadal będzie walczył o poprawę sytuacji. „To normalne, że po meczu takim jaki Belgii kibice demonstrują swój żal i niezadowolenie. Mogę jedynie powiedzieć, że zawsze walczyłem i nadal będę to robił, gdyż do tej pory nic nie udało mi się osiągnąć bez walki” — stwierdził trener.

Nuno nie omieszkał też wyjaśnić co musi zrobić Valencia, aby odzyskać „gen rywalizacji”, który najwyraźniej zgubiła w drodze do Gandawy, a który dla trenera jest kwestią fundamentalną.

„Drużyna zawsze miała to coś, co ja nazywam „genem rywalizacji”, który nie jest niczym innym niż zaangażowaniem, współpracą czy walką o każdą piłkę tak jakby była tą ostatnią. To są fundamenty, których chcemy się trzymać i taką grę musimy prezentować w każdym meczu. To nie podlega dyskusji. Trzeba walczyć, biegać i dawać z siebie wszystko. Można to osiągnąć poprzez komunikację, dialog, analizy, ale przede wszystkim przez wcielaniu słów w czyny. To nie mogą być puste frazesy. Każdy musi je przyjąć i się z nimi utożsamić, a wtedy będziemy osiągnąć szczyty naszych możliwości” — podkreślał Nuno.

Kończąc swoją wypowiedź Nuno odniósł się do sytuacji Álvaro Negredo, który po raz szósty z rzędu nie znalazł się w kadrze meczowej. Rok temu, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu podobne chwile przeżywał João Pereira, jednak Nuno zapewnia, że przypadek Álvaro Negredo jest zupełnie inny i nie należy obu sytuacji porównywać.

„Mówię to co zwykle. Nigdy nie przestałem liczyć na zawodnika, który demonstrował, że pragnie grać dla drużyny. To nie ma związku z Negredo, bez względu na to czy trenuje dobrze czy źle. Po prostu uważamy, że w tym konkretnym meczu nie skorzystamy z jego usług. Nie należy tej sytuacji porównywać z przypadkiem João Pereiry. Rozumiem waszą ciekawość, jednak muszę myśleć o dobru drużyny, to należy do moich obowiązków. Tak samo jak powrót na dobrą drogę, zbieranie kolejnych punktów i zajęcie miejsca, na które zasługuje Valencia. Nie ma to nic wspólnego z sytuacją z João, ani tym bardziej z przypadkami z przeszłości — Albelday, Cañizaresa czy Angulo. Wierzę w Negredo, ale w tym nie skorzystam z jego atutów. Z każdym zawodnikiem postępuję w ten sam sposób. Rozmawiam kiedy uważam, że rozmowa jest potrzebna. Spędzamy mnóstwo czasu ze sobą i analizujemy warunki, w których się znajdujemy. Mówimy o wydajności, wygrywaniu meczów, pokazywaniu tego co mamy najlepsze, to są nasze codzienne sprawy. W ciągu wielu lat mojej piłkarskiej kariery przeżyłem wiele i nauczyłem się, że należy uzasadniać swoje decyzje” — podsumował swoją wypowiedź Nuno.

Kategoria: Wywiady | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. 19Piter9707.11.2015; 08:09
19Piter97Nom , od Celty to na pewno , ale nie nasza :).
2. pedro907.11.2015; 10:24
Nuno pokaż, że jesteś wielki - bo niedoszły Nuno - Berizzo, Nolito i koledzy już czekają i palą się do gry.

Czy chcecie, żeby Celta rozniosła VCF (krok w stronę zwolnienia maestro), czy wolicie zwycięstwo (umocnienie pozycji Nuno?