VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nuno: „Wszyscy zawodnicy są gotowi”

Bartosz Zajdel, 19.09.2015; 13:29

Kilka słów od Nuno

Przed starciem z drużyną ze stolicy Andaluzji, priorytetem dla trenera wydaje się być gra obronna. Przy okazji przedmeczowej konferencji prasowej Portugalczyk podkreślał, że drużyna musi poprawić grę w defensywie. Szkoleniowiec uważa, że pomimo tego iż rywale stwarzają sobie niewiele sytuacji, Valencia straci zbyt wiele bramek.

„Musimy pracować nad naszą grą w obronie. Czujemy się karceni. Pomimo tego, że rywale są w stanie wykreować sobie wielu okazji, tracimy wiele bramek. W ostatnim spotkaniu drobne błędy, które popełniliśmy w defensywie ostatecznie okazały się dla nas bardzo bolesne i kosztowały nas utratę bramki” — stwierdził trener odnosząc się do spotkania z Zenitem.

W czasie konferencji prasowej portugalski szkoleniowiec wypowiedział się również na temat formy André Gomesa, który po wyleczeniu kontuzji rozegrał około 20 minut w starciu ze Sportingiem Gijón oraz drugą połowę meczu z Zenitem, co według hiszpańskich dziennikarzy, może oznaczać jego rychły powrót do wyjściowej jedenastki. „Robi postępy, mamy na niego oko i dbamy, aby z każdym dniem jego stan zdrowia się poprawiał. W tej chwili rozważamy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla drużyny” — wyjaśniał trener.

Odnosząc się do najbliższego spotkania zapowiedział, że jednym z celów jakie założyła sobie drużyna jest zachowanie czystego konta. Nuno był przekonany, że Valencia odzyska solidność w grze obronnej, z której słynęła w zeszłym sezonie. Dodatkowo podkreślał, że w chwili obecnej należy skoncentrować się na rozgrywkach krajowych i nie myśleć o Lidze Mistrzów. „Jesteśmy maksymalnie skupieni i zmotywowani do walki w lidze. Trzeba rozdzielić kwestię Ligi Mistrzów i ligi krajowej. La Liga ma dla nas fundamentalne znaczenie.”

Nuno nie omieszkał również powiedzieć kilku zdań na temat dzisiejszego rywala Valencii, a więc Realu Betis. Portugalczyk uważa, że chociaż ekipa z Andaluzji jest beniaminkiem, dysponuje świetnymi zawodnikami, a powrót Joaquína pozwolił jej wejść na wyższy poziom. Trener docenił klasę rywala i przyznał, że spodziewa się wymagającego meczu.

Opiekun Valencii nie odrzuca możliwości zmiany systemu i gry dwoma napastnikami tak jak to miało miejsce w drugiej połowie meczu Ligi Mistrzów. „Są różne opcje. Gra dwoma napastnikami przyniosła na korzyść w starciu z Zenitem, jednak podobnie było w spotkaniu z Gijón, gdzie graliśmy jednym zawodnikiem w ataku. Musimy grać o zwycięstwo i zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie”.

Innym z elementów, które według trenera powinna poprawić Valencia są dośrodkowania. W starciu z drużyną z Petersburga, zawodnicy Valencii wrzucali piłkę w pole karne aż 52 razy przy czym strzał oddali jedynie w 2 przypadkach. „Widzieliśmy statystyki dotyczące dośrodkowań czy posiadania piłki. Atakowaliśmy trzy razy częściej niż nasi przeciwnicy jednak kiedy rywal ustawia zbyt wielu zawodników w środkowej strefie boiska należy szukać gry skrzydłami. Zdajemy sobie sprawę z naszych braków i będziemy nad nimi pracować.”

Nadchodzące tygodnie będą niezwykle wymagające dla drużyny, gdyż Valencia rozegra aż siedem spotkań z zaledwie dwudniową przerwą pomiędzy poszczególnymi starciami. Jak zapewnia trener, zawodnicy nie powinni mieć problemu z tak wysoką intensywnością gry. „Przygotowujemy specjalne treningi „pomeczowe” dla zawodników, którzy nie wystąpili w danym spotkaniu. Wszystko po to, aby cala grupa była na tym samym poziomie. Pragniemy, aby każdy zawodnik był w optymalnej formie fizycznej i był w pełni gotowy do gry w każdym możliwym momencie. Od samego początku przygotowywaliśmy się do gry w krótkich odstępach czasu, aczkolwiek są gracze, którzy regenerują się szybciej niż inni. W tym roku mamy więcej możliwości i dodatkowo więcej jakości. Opracowaliśmy plan rotacji składem i rozsądnego dawkowania czasu gry”— podsumował trener.

Kończąc swoja wypowiedź, Portugalczyk odniósł się raz jeszcze do porażki z Zenitem i jej analizy. Po środowym meczu, piłkarze ćwiczyli na siłowni, a w międzyczasie oglądali poszczególne fragmenty swojego występu, które uwypuklały popełnione błędy nad którymi będą pracować na treningach. „Analiza swój gry z chłodną głową i krytycznym podejściem jest niezwykle istotna. W ten sposób zawodnik może z lepszym nastawieniem podejść do kolejnego treningu i bardziej efektywnie pracować nad swoimi słabościami.”

Kategoria: Ogólne | Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. idol19.09.2015; 17:47
idolFUERA NUNO!!!