sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nuno: „Rayo to dobry zespół”

Bartłomiej Płonka, 22.08.2015; 11:56

Szkoleniowiec przed spotkaniem na Vallecas

Trener Valencii, Nuno nie ma wątpliwości — starcie w pierwszej kolejce Primera División przeciwko Rayo nie będzie łatwą przeprawą. Portugalczyk opowiadał o tym — i nie tylko — na przedmeczowej konferencji prasowej.

Nuno już na samym początku podkreślił, że spotkanie na przedmieściach Madrytu będzie trudne. Portugalczyk zdaje sobie sprawę, że rywal zazwyczaj nie leżał Valencii, szczególnie, gdy ta rozgrywała mecze na wyjeździe. „To będzie skomplikowana gra. Rayo to dobrze wyszkolony i zorganizowany zespół. Mają świetnego trenera oraz graczy, jak Baena czy Trashorras, a w tym okienku przyszedł do nich chociażby Ebert”.

Portugalczyk zapewnił także, że liga to dla niego bardzo ważne rozgrywki, a także odniósł się do nieobecności w składzie Gayi, Parejo i Feghouliego. „Primera División to rozgrywki, które uważamy za szczególnie ważne. Jesteśmy bardzo zmotywowani i będziemy chcieli grać tak dobrze, jak to możliwe. Zaczynamy od spotkania z trudnym rywalem. Widzieliśmy, że zabraknie nam trzech piłkarzy i odpowiednio przygotowaliśmy się do tego starcia”.

Dziennikarzy interesowała także kwestia transferu nowego obrońcy, którego Valencia poszukuje od kilku dni. „Mustafi i Vezo zagrali bardzo dobry mecz w środę i są gwarancją odpowiedniego poziomu. Mamy jednak poczucie, że musimy sprawdzić obrońcę. Klub pracuje nad tym od kilku dni, analizujemy rynek”.

W ostatnich dniach hiszpańska federacja zatwierdziła zmiany w terminarzu ligi, które spowodowały, iż piłkarze Primera División nie będą mieli przerwy świątecznej z okazji Bożego Narodzenia. Zdaniem Nuno nie jest to jednak kłopot. „Jesteśmy profesjonalistami. To normalne, że wszyscy chcieliby wtedy spędzać czas z rodziną, ale musimy być wtedy gotowi do gry”.

Na finiszu swojej wypowiedzi Nuno odniósł się do pożegnalnego listu Nicolása Otamendiego kończąc temat jego odejścia. „Czytałem jego list. Zawsze był z drużyną i dawał z siebie wszystko, życzymy mu szczęścia”.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.