sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pożegnanie Otamendiego

Krystian Porębski, 20.08.2015; 22:31

List od Nico

Zawodnicy odchodząc z Mestalla zazwyczaj nie mają jak się pożegnać i rzadko kiedy spotyka się jakiś apel, nie mówiąc o konferencji prasowej. Swoje kilka zdań podziękowań skierował już po potwierdzeniu transferu sam Otamendi.

Do wszystkich kibiców Valencii:

Chciałem skierować do Was te słowa, kiedy już mój transfer do Manchesteru City został sfinalizowany, tak jak chciałem, aby pójść na przód zarówno sportowo, jak i dla mojej rodziny. Chciałbym podziękować przede wszystkim:

Klubowi Valencia CF, za danie mi szansy grania dla jednego z najlepszych hiszpańskich zespołów, z bogatą historią;

Panu Peterowi Limowi i Layhoom (pisownia oryginalna – przyp. red.) za zaufanie i danie mi szansy przywdziewania trykotu Valencii i zrozumienie, że moje odejście jest spowodowane chęcią rozwoju zarówno osobistego jak i zawodowego. Nigdy nie chciałem skrzywdzić klubu, zawsze podchodziłem do tego na spokojnie i profesjonalnie i gwarantuje, że to prawda. Dużo zostało powiedziane i napisane, ale zawsze wyrażałem się jasno i szczerze, z każdym. Niestety nie udało mi się zgrać idealnie w czasie transferu, ale nigdy nie chciałem wyrządzić krzywdy klubowi;

Moim kolegom z drużyny, za wspaniały sezon z ich strony, pełny radości na boisku jak i poza nim;

Ludziom, którzy pracują dla klubu i nigdy nie znajdują się w blasku fleszy, za ich pracę i chęć pomocy klubowi na co dzień, asystentom, doktorom, fizjoterapeutom, utillero…

Nuno i jego współpracownikom, za okazane zaufanie i pomoc w rozwoju przez cały sezon, za danie mi szansy pokazania moich umiejętności i cieszenie się najwspanialszym sportem świata. Także za zrozumienie, że ten transfer to była moja szansa i jak wiele to znaczy dla mojej kariery;

Dla całego Valencianismo, za ich pomoc od pierwszego dnia, zawsze czułem wsparcie i miłość od wszystkich fanów Valencii

To czas aby odejść, mam nadzieję, że byłem godny noszenia tej koszulki, zawsze starałem się oddawać całe moje serce i dusze dla barw Valencii, pozostaję wam dozgonnie wdzięczny.

Przesyłam wam wszystkim wielki uścisk i życzę, abyście osiągnęli tak wiele jak to tylko możliwe… Nico.

Kategoria: Wywiady | Twitter skomentuj Skomentuj (13)

KOMENTARZE

1. lisovski20.08.2015; 22:56
lisovskiNie przeczytałem do końca bo to stek bzdur.
Grałeś dobrze Nico i za ten sezon-dzięki. Szkoda że koniec przysłoni już na zawsze to co dobrego zrobiłeś w ten czas. Za pięć lat wszyscy będą pamietać tylko jak się zachowywałeś przed transferem.
2. Vicente7321.08.2015; 00:31
Vicente73Wal się, błaźnie...
3. mucha002921.08.2015; 07:14
mucha0029Sorry Nico, ale nie. Paszoł won!
4. Kojiro21.08.2015; 07:47
KojiroNie za bardzo rozumiem, jak ten transfer ma być kluczowy dla jego kariery. Może chodzi mu o znacznie wyższą pensję w City? Gość jest pazerny i trochę głupkowaty. Uratował nam sezon, dał nam szansę ligę mistrzów, jestem mu za to wdzięczny, ale sposób w jaki zakończył przygodę z VCF sprawia, że podświadomie życzę mu, żeby zniknął w tłumie na wyspach.
5. 19Piter9721.08.2015; 07:55
19Piter97Mógł sobie już darować ten list , wszyscy go tutaj nienawidzą a on z listem wyjeżdza. -,-
Zachował się jak cham , ale przynajmniej niezły hajs z niego jest , ale mimo to życzę mu powodzenia w City.
6. wotek2121.08.2015; 08:01
wotek21Długo nie znajdziemy drugiego takiego. Szkoda że to najemnik. W sumie można zrozumieć że chce grać za ileś tam razy więcej. Ale jest różnica między zgodą na transfer a wymuszaniem go. Także życzę ci kariery na wyspach ala Soldado.
7. Ashkan21.08.2015; 08:52
dzięki za zaangażowanie i przyczynienie się do 4 miejsca , ale nie wybaczam i nie życzę powodzenia :)
8. fischerVCF21.08.2015; 09:38
fischerVCFta srutu tutu majtki z drutu :)
9. kOst21.08.2015; 12:00
kOstWeźcie nie przeżywajcie, chce walczyć o tytuły zarabiając przy tym 5x więcej niż dotychczas, dziwi was to? Były gorsze sytuacje, a z tego co pamiętam Nico w czasie Copa America powiedział, że chce odejść (ustami agenta), nie jego wina że United się ociągało z transferem a w Realu był cyrk z Ramosem. Z resztą nasz klub nie jest idealny.
10. Forlan_vcf21.08.2015; 12:09
Forlan_vcfDzięki Nico, byłeś najlepszym obrońcą Valencii od wielu lat!
Nie wiem jak można nie doceniać tego co zrobił dla klubu i pisać jakieś słabe teksty o zdrajcy czy błaźnie... żenada.
11. woker18221.08.2015; 13:22
woker182Niesamowicie mnie Otamendi wnerwił i mógł odejść w lepszym stylu, zdecydowanie. Ale jednak należy sobie przypomnieć, że na taki gest, na jaki zdobył się Nico, nie zdobyło się wielu innych zawodników, którzy spędzili tutaj wiele lat i niejednokrotnie deklarowali swoje przywiązanie. Szkoda, że odszedł w taki sposób. Kibice, klub, ale także sam Nico, zasłużył na coś więcej.
12. kptYossarian21.08.2015; 18:57
kptYossarianJest genialnym obrońcą i uratował nam sezon. Na pewno jego grę będę wspominał ciepło. Zupełnie odmiennie będę wspominał jego zachowanie. Nie oszukiwałem się wiedziałem, że długo go nie zatrzymamy. Nico nie mógł być zakochany w Valencii itd. ale powinien zachowywać się jak profesjonalista. Ja rozumiem, że chciał transferu, ale wymuszanie go na siłę to nie jest coś co powinien robić profesjonalny piłkarz. Ten list może sobie wsadzić gdzieś, bo to kompletny stek bzdur. Ja rozumiem, że chciał odejść tam gdzie więcej dostanie, ale nie w taki sposób.
13. LimaK21.08.2015; 20:57
Ten list niczego nie zmienia...