VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Granada chce zatrzymać Roberta

Kamil Guziak, 23.04.2015; 19:15

Klub docenia postawę pomocnika

Bardzo dobre występy wypożyczonego z Valencii Roberta Ibáñeza sprawiły, że andaluzyjski zespół chciałby zatrzymać Hiszpana na kolejny sezon, niezależnie od tego, czy Granada zdoła utrzymać się w Primera División.

Największym zwolennikiem pozostania Roberta w Granadzie jest jej obecny szkoleniowiec — Abel Resino — który jest ponoć zachwycony umiejętnościami 22-letniego „Nietoperza”. Ten szybko zaaklimatyzował się w nowym zespole i stanowi jego nieodłączną część w drugiej połowie obecnego sezonu. Ibáñez rozegrał dotychczas w barwach Granady trzynaście spotkań, zdobywając przy tym cztery gole.

Znakomita dyspozycja prawoskrzydłowego zawodnika sprawiła, że sekretariat techniczny andaluzyjskiego klubu, na prośbę Resino miał rozpocząć sondowanie możliwości transferu definitywnego lub przedłużenia wypożyczenia zawodnika o kolejny sezon. O ile pierwsza opcja wydaje się wręcz niemożliwa do realizacji, to ponowne wypożyczenie pomocnika zależeć będzie od decyzji Nuno. Zważając jednak na prawdopodobną grę Valencii w najbliższej edycji Ligi Mistrzów, w zespole potrzebni będą wartościowi zmiennicy, a takim właśnie zdaniem szkoleniowca „Nietoperzy” może być Robert Ibáñez. Sporo mówi się jednak o wzmocnieniach Valencii klasowymi zawodnikami w czasie letniego okienka transferowego, co może utrudnić powrót wychowanka klubu na Mestalla.

Dużo zależeć będzie także od tego, czy Granada zdoła utrzymać się w Primera División. Nie wykluczone jest także, że w przypadku spadku Andaluzyjczyków, do walki o zatrudnienie Roberta wkroczą inne zespoły. Warto przypomnieć, że bezpośrednim rywalem Granady w walce o usługi zawodnika Valencii było Elche, które w przypadku pozostania w Primera División z pewnością będzie spoglądać w stronę Roberta.

Zgodnie z klauzulą zawartą w umowie między Valencią a Granadą, Robert Ibáñez nie będzie mógł zagrać w bezpośrednim starciu obu drużyn, do którego dojdzie już w najbliższy poniedziałek. Oznacza to, że w drużynie rywali zabraknie ważnego zawodnika, co znacznie utrudni zadanie podopiecznym Resino.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. 19Piter9723.04.2015; 19:46
19Piter97Myślę że będzie opcja wypożyczenia na następny sezon , bo wątpię żeby Granada wyłożyła na Ibaneza takie hajsy jak na możliwości finansowe , bo co najmniej trzeba 5 mln ojro za niego.