VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Co dalej z Cancelo?

Bartosz Zajdel, 16.04.2015; 22:00

Przyszłość Portugalczyka na Mestalla pozostaje niewiadomą

W derbowym starciu z Levante João Cancelo zaprezentował próbkę swoich możliwości. Z całą pewnością był to najlepszy występ młodego obrońcy w barwach drużyny z Mestalla. Jak powszechnie wiadomo Cancelo jest jedynie wypożyczony do Valencii z Benfiki Lizbona, a jego przyszłość dalej pozostaje kwestią otwartą

Jednym z obserwatorów poniedziałkowego starcia z Levante był Peter Lim, który zasiadł w swojej prywatnej loży. Singapurczyk ponownie był świadkiem wspaniałego występu piłkarzy Valencii i miał okazję, aby bliżej przyjrzeć się grze piłkarza, który w przyszłości może stanowić ważną część ambitnego sportowego projektu Valencii – João Cancelo.

Tego lata ma się ostatecznie ma się rozstrzygnąć kwestia przyszłości młodego Portugalczyka. Jak informuje Plaza Deportiva, Peter Lim wraz z prezydentem Benfiki, Luisem Filipe Vieirą w czasie negocjacji dotyczących wypożyczenia zawodnika mieli również ustalić kwotę odstępnego w wysokości 15 mln €.

Termin podjęcia decyzji zbliża się nieubłaganie. Dla sterników klubu jest oczywiste, że Valencia nie zapłaci tak wysokiej ceny za portugalskiego piłkarza jednak sam zawodnik, mający zaledwie 19 lat udowadnia swój talent i pokazuje, że już niedługo może stać się ważnym członkiem drużyny.

W międzyczasie Cancelo wydaje się nie przejmować debatą na temat tego gdzie będzie grał w przyszłym sezonie, aczkolwiek w swoich wypowiedziach dawał do zrozumienia, że pragnie pozostać w Valencii. W pomeczowej wypowiedzi zapytany o swoją przyszłość odpowiedział: „Nie wiem co się stanie latem, ale czuję się tutaj szczęśliwy”.

Występ przeciwko Levante z pewnością dał Cancelo wiele satysfakcji. Swoimi zagraniami niejednokrotnie sprawiał, że kibice zgromadzeni na Mestalla podnosili się ze swoich miejsc. Co więcej wielokrotnie zwycięsko wychodził z pojedynków jeden na jeden i sprawiał wiele problemów Ramisowi czy też Moralesowi.

W chwili obecnej jedynym prawym obrońcą, który może być pewny miejsca w drużynie w przyszłym sezonie jest Antonio Barragán. To Valencia musi zdecydować czy postawić na młodego Cancelo i podpisać z nim wiążący kontrakt czy wręcz odwrotnie, pozwolić mu odejść i poszukać alternatyw na rynku transferowym. Lim miał okazję obserwować Portugalczyka w ostatnim meczu i z pewnością będzie miał duży wpływ na ostateczną decyzję w tej sprawie.

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. hubson9117.04.2015; 14:42
Co poszalał to poszalał, ale miałem wrażenie, że przeciwko Levante w takiej formie, to i Broź zaliczyłby mecz sezonu...;)