VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Jego agenci mają swój punkt widzenia”

Kamil Guziak, 02.04.2015; 22:27

Rufete o negocjacjach z zawodnikami

Dyrektor sportowy Valencii — Rufete — wypowiedział się na temat postępów w sprawie przedłużenia kontraktów kluczowych zawodników. Jak przyznał, każdy przypadek jest specyficzny i wymaga czasu. Hiszpan zapewnił jednak, że intencją klubu jest jak najszybsze odnowienie umów.

José Luis Gayà, Dani Parejo, Sofiane Feghouli i Pablo Piatti — to zawodnicy, z którymi klub chciałby jak szybciej podpisać nowe umowy. Rozmowy z przedstawicielami zawodników rozpoczęły się kilka tygodni temu i choć tacy zawodnicy jak Alcácer, Barragán czy Fuego doszli już do porozumienia z klubem i złożyli stosowne podpisy na nowych kontraktach, to kilka przypadków okazało się znacznie trudniejszych, niż przypuszczano. Temat ten poruszony został kilka dni temu, przy okazji podpisania nowej umowy z Javim Fuego, kiedy to Rufete powiedział, że negocjacje są trudnym procesem i wymagają czasu.

„Nie zamykamy żadnej możliwości, wszystkie rozmowy są wciąż otwarte, ponieważ klub uważa, że zarówno stanowiska obu stron w odniesieniu do obecnych kontraktów powinny być zgodne. To czego jesteśmy świadkami i czego obecnie doświadczamy jest naturalnym następstwem tego, że każde negocjacje są inne. Prowadzone są w zupełnie innym kontekście, w odniesieniu do różnych wydarzeń i sytuacji.” — mówił Rufete.

Największe emocje wśród fanów wzbudzają przeciągające się negocjacje z José Gayą. Sekretariat techniczny jednak uspokaja i zapewnia, że ma „pewien plan” na owocne zakończenie sytuacji. „Negocjacje rozpoczęły się kilka miesięcy temu, jednak w chwili obecnej jesteśmy znacznie bliżej ich zakończenia> Rozmowy trwają, ale idą „do przodu”. Jesteśmy dobrej myśli, że wszystko pójdzie, jak chcemy”.

Rufete zapewnił jednocześnie, że intencją klubu jest zapewnienie trwałości kontraktu Gayi, który jest jednym z najważniejszych elementów wieloletniego projektu sportowego Valencii. „José Gayà i jego agenci, podobnie jak klub zamierzają zrobić kolejny wyraźny krok w negocjacjach od czasu naszego ostatniego spotkania. My mamy swój plan odnośnie jego przyszłości w Valencii, natomiast jego agenci mają swój punkt widzenia” — stwierdził.

Następnie Rufete odniósł się do osoby Daniego Parejo, zaprzeczając jakoby negocjacje miały utknąć w martwym punkcie. „Jesteśmy w stałym kontakcie z jego agentami. Przekazaliśmy im swoje stanowisko, oni z kolei przedstawili swoje oczekiwania. Sprawa dotyczy długości kontraktu i wysokości odstępnego w klauzuli. Cieszy nas, że obie strony wyrażają chęć kontynuowania rozmów”.

Na koniec dyrektor sportowy pogratulował ponownie Javiemu Fuego odnowienia umowy oraz zapewnił, że ta decyzja korzystnie wpłynie na klub, zarówno w szatni, jak i na boisku. „Z pewnością zapewni nam to równowagę między tym, co dzieje się w szatni, a tym co na boisku. To la nas wielkie szczęście i wspaniała wiadomość, że Javi zdecydował się kontynuować swoją przygodę na Mestalla” — stwierdził kończąc swój udział w konferencji.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte / PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Trivium02.04.2015; 23:49
Triviumplease please :C
2. hypo2103.04.2015; 02:31
hypo21Liczyłem, że Gaya chce u nas grać. Na siłę nie ma się co pchać. Mam nadzieje, że te ewentualne "zastanowienia", to tylko domniemania prasy.
3. LimaK03.04.2015; 15:55
hypo21 - a kto powiedział, że nie chce?

Wiadome, że jego agent chce uzyskać jak najlepsze warunki dla swojego klienta jak i dla siebie. Normalna sprawa.

Gaya zasłużył na znaczną podwyżkę i liczę, że już niedługo będziemy czytać o podpisaniu nowej umowy :)
4. cavanagh03.04.2015; 19:38
cavanaghChęć gry to jedno a kasa drugie, Gaya jest rozchwytywany w europie i zna swoją cenę, tym bardziej że VCF już nie ma argumentu że nie ma pieniędzy, bo w końcu ma.