VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Obrońca dobrej myśli

Niedzielne debry regionu z drużyną „Żółtej Łodzi Podwodnej” zapowiadają się bardzo interesująco i z pewnością żadna z drużyn nie może być pewna swego. O ostatecznym wyniku spotkania mogą zadecydować detale, dlatego ważne jest, by zagrał możliwie najmocniejszy skład.

Jednym z kluczowych zawodników w ekipie Nuno jest lewy obrońca — José Luis Gayà, który robi co tylko może, by powrócić do pełnej dyspozycji po urazie, którego doznał na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii U21. W prawdzie rekonwalescencja zawodnika przebiega nad wyraz pomyślnie, to ostateczną decyzję odnośnie występu Gayi w meczu z Villarrealem podejmie szkoleniowiec, po zasięgnięciu opinii sztabu medycznego. Warto zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy obrońca nie otrzymał zielonego światła od klubowych lekarzy. „Postaram się być do dyspozycji trenera w spotkaniu z Villarreal. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale nie wiem czy zdążę odzyskać pełną sprawność. Z pewnością zrobię wszystko, by tak się stało” — powiedział obrońca opuszczając ośrodek treningowy w Paternie.

Gayà bez wątpienia jest jednym z najważniejszych elementów systemu portugalskiego szkoleniowca oraz jednym z najlepszych zawodników w Europie na swojej pozycji, co sprawia, że udział obrońcy w najbliższym spotkaniu jest wielce pożądany. Wiele wskazuje na to, że Hiszpan zdąży się wykurować, jednak gdyby tak się nie stało, Nuno ma dwie opcje rezerwowe.

Pierwszą z nich jest obsadzenie lewej strony defensywy Argentyńczykiem — Lucasem Orbanem. Były zawodnik francuskiego Bordeaux bez problemu może występować zarówno na pozycji stopera, jak i lewego defensora, co jest z resztą jego nominalną pozycją. Również w meczach kadry narodowej Argentyny, Lucas rozegrał dwa ostatnie spotkania właśnie jako lewy obrońca, zbierając pozytywne opinie. Drugą, mniej realną opcją jest występ Salvy Ruiza — kolejnego klejnotu walenckiej szkółki. Zawodnik jest wyróżniającym się piłkarzem zespołu rezerw Valencii i już został namaszczony mianem następcy José Gayi. Kluczowe decyzje zostaną zapewne podjęte tuż przed samym meczem, który odbędzie się w niedzielę.

Kategoria: Wywiady | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.