VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przyszłość piłkarzy rezerw

Mateusz Lichwa, 02.04.2015; 22:00

Valencia nie zapomina o canterze

Władze klubu, na czele z Amadeo Salvo, bardzo często podkreślają znaczenie cantery dla nabierającego coraz większego rozmachu projektu „nowej Valencii”. Dla szefów zespołu z Mestalla kluczowe znaczenie ma drużyna B, której piłkarze mają w przyszłości stanowić o sile „Nietoperzy”. Dlatego też, już teraz władze klubu zastanawiają się nad przyszłością zawodników Mestallety.

Jaume Domenech (bramkarz)

Przybył do Valencii w lecie 2013 roku dzięki zaufaniu ówczesnego trenera drugiego zespołu Nico Esteveza, a jego kontrakt wygasa w czerwcu 2016 roku. W tym sezonie Jaume jest niestety nękany przez kontuzje, co ma spory wpływ na jego boiskowe występy. 24-letni bramkarz to trzeci goalkeeper zespołu prowadzonego przez Nuno, jednak występuje tylko w Mestallecie. Ze względu na poziom prezentowany przez bramkarza, wątpliwe, by w przyszłym sezonie również występował w Segunda B. Jeżeli zostanie w Valencii, to prawdopodobnie jako drugi bramkarz. W innym wypadku możliwe jest wypożyczenie.

Álex Sánchez (bramkarz)

Katalończyk przedłużył niedawno kontrakt z Valencią do 2016 roku. Jego dobre występy podczas kontuzji Jaume przekonały włodarzy klubu, że warto zaufać 24-latkowi w kontekście obsady bramki Mestallety także w przyszłym sezonie.

Serge Leuko (prawy obrońca)

21-letniemu Kameruńczykowi w czerwcu tego roku kończy się kontrakt z Valencią, jednak klub chciałby przedłużyć umowę z defensorem. Zeszłego lata udał się na pretemporadę z pierwszym zespołem, ale w trakcie sezonu przegrywał rywalizację ze sprowadzonym z Numancii Carlosem Akapo. Leuko został jeszcze rok jako zawodnik U-23, dlatego przez następne 12 miesięcy będzie mógł bez problemu wędrować pomiędzy ekipami Nuno i Curro Torresa. Jeśli Kameruńczyk przedłuży kontrakt, możliwe jest także wypożyczenie do Segunda B.

Nacho Vidal (prawy obrońca)

Valencia prowadzi negocjacje z agentami 20-letniego defensora, by wspólnie z nimi podjąć decyzję co do przedłużenia wygasającego twego lata kontraktu zawodnika. Reprezentant Hiszpanii U-16 i U-19 awansował do Mestallety zeszłego lata z zespołu Juvenil A.

Carlos Akapo (prawy obrońca)

Sprowadzony tego lata z Numancii za nieujawnioną kwotę, a w przypadku drużyn B transfery gotówkowe są rzadkością. Przed sezonem liczono w klubie, że uda się mu szybko awansować do pierwszego zespołu, jednak przez całą obecną kampanię Akapo nękały kontuzje. Gwinejczyk, który ma kontrakt z Valencią do 2017 roku, zostanie w przyszłym sezonie wypożyczony do Segunda Division lub zostanie na kolejny rok w Mestallecie.

Alberto Jiménez (środkowy obrońca)

21-letni Kanaryjczyk jest wypożyczony do Valencii z Tenerife, z którym to wiąże go kontrakt do 2016 roku. Defensor po sezonie prawdopodobnie wróci do macierzystego klubu, dlatego Valencia musi szukać następcy.

Alberto Tendillo (środkowy obrońca)

Na początku obecnej kampanii przedłużył on swój kontrakt z Valencią do 2017 roku. Negocjacje przypominały telenowelę, jednak ostatecznie syn mitycznego Miguela Tendillo zdecydował się pozostać w klubie z Mestalla. W tym sezonie Alberto dobrze spisuje w barwach Valencii B, gdzie prawdopodobnie będzie występował także w przyszłych rozgrywkach.

Sergio Ayala (środkowy obrońca)

Został wypożyczony do Valencii z FC Barcelony w lecie 2013 roku. 12 miesięcy później rozwiązał kontrakt z Blaugraną i podpisał kontrakt wiążący go z klubem z Mestalla do lata bieżącego roku. Nie wiadomo czy włodarze Valencii będą chcieli przedłużyć kontrakt z 21-latkiem.

Salva Ruiz (lewy obrońca)

Jeden z najbardziej obiecujących zawodników Mestallety. Po nieudanym wypożyczeniu do Tenerife, które przedwcześnie zakończył zimą 2014 roku, Salva ma teraz szansę stać się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu Valencii. W klubie wszyscy są bardzo zadowoleni z jego rozwoju i teraz Nuno razem z Rufete muszą wspólnie podjąć decyzję dotyczącą przyszłości Ruiza. Obrońcą, którego kontrakt kończy się w 2017 roku, zainteresowanych jest kilka drużyn z Primera Division, zatem Salva może w przyszłym sezonie podążyć śladami Roberta Ibañeza i odejść na wypożyczenie do La Liga.

Carlos ‘Tropi’ Carbonell (środkowy pomocnik)

Awansował z Juvenil A do Mestallety w lecie zeszłego roku. Umiejętności 19-latka imponują Nuno, dlatego od stycznia trenuje z pierwszym zespołem. Tropi podpisał niedawno kontrakt z Valencią do 2018 roku, w którym istnieje mnóstwo zapisów zależących od boiskowych osiągnięć zawodnika. Jeden z nich mówi, że jeśli w danym sezonie piłkarz zostanie wypożyczony do klubu z Segunda lub Primera Division, to od następnej kampanii automatycznie stanie się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu.

Nando García (prawoskrzydłowy)

Jego kontrakt z Valencią kończy się w lecie tego roku i mówi się, że już interesują się nim potęgi europejskiego futbolu. Włodarze klubu z Mestalla nie chcą stracić takiego talentu, dlatego negocjują z 20-latkiem nową umowę. Po ewentualnym podpisaniu kontrakt Nando mógłby zostać przeniesiony do pierwszej drużyny, jeśli udałoby mu się przekonać Nuno.

Nacho Gil (lewoskrzydłowy)

Sytuacja 19-latka jest podobna do tej Tropiego. W kontrakcie obowiązującym do 2018 roku istnieje zapis, że jeśli Nacho zostanie wypożyczony do klubu z wyższej ligi, to automatycznie stanie się zawodnikiem pierwszego zespołu. Teraz do klubu należy decyzja, czy Gil spędzi następny sezon w Mestallecie, czy należy poszukać mu przystanku poza Valencią.

Andrés ‘Sito’ (prawoskrzydłowy)

18-latek podpisał niedawno kontrakt obowiązujący do 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że pozostanie Mestallecie na kolejny sezon.

Fernando Cano (mediapunta)

Jedna z gwiazd drużyny Curro Torresa. 20-latek niedawno przedłużył kontrakt z Valencią i teraz oczekuje na spotkanie swoich agentów z włodarzami klubu, by ci zadecydowali o przyszłości zawodnika. Rozważane jest wypożyczenie do wyższej ligi lub pozostanie na kolejny rok w Mestallecie.

Ibán Salvador (napastnik)

W zimie bieżącego roku udanie reprezentował Gwineę Równikową na Pucharze Narodów Afryki. Do Mestallety przybył z l’Hospitalet podczas zeszłego lata i podpisał kontrakt do 2019 roku. Od czasu do czasu trenuje z pierwszym zespołem, a w przypadku brak ofert z Segunda Division, zostanie na kolejny sezon w Valencii B. Ibán otrzymał kilka ofert z drugiej ligi hiszpańskiej, jednak napastnik odrzucił je ze względu na swój wyjazd na Puchar Narodów Afryki, gdzie jego Gwinea Równikowa zajęła czwarte miejsce.

Álex López (napastnik)

Były zawodnik Reus Deportiu przybył do Valencii w lecie 2014 roku i podpisał 3-letni kontrakt. Napastnik prawdopodobnie będzie reprezentował barwy Mestallety także w przyszłym sezonie.

Kategoria: Ogólne | deportevalenciano.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Melvedor03.04.2015; 10:17
MelvedorMyślę, że jakby dać tej drużynie okrzepnąć i ewentualnie ją troszkę wzmocnić i wprowadzić kolejnych młodych zdolnych z Juvenil A to ta drużyna mogła by się spokojnie bić o awans do Segundy. Bramkarze są naprawdę bardzo dobrzy. Jaume wyzdrowiał i wrócił do bramki w naprawdę dobrej formie. Alex Sanchez gdy gra również świetny, a to były zawodnik Barcelony i reprezentant Hiszpanii w kategoriach młodzieżowych. Do tego Antonio Sivera, który jest młodzieżowym reprezentantem Hiszpanii. Prawa obrona bardzo dobrze obsadzona. Akapo to reprezentant Gwinei, ma doświadczenie w Segundzie (swoją drogą Cancelo również grał w drugiej lidze tylko, że portugalskiej). Nacho Vidal, ostatnio na DV był artykuł, że ma szanse na awans do pierwszej drużyny w perspektywie. Myślę, że Sergio Ayala mógłby zostać członkiem pierwszej i drugiej drużyny i dostawać szansę w jakiś mało ważnych meczach. Chłopak ma talent i reprezentował Hiszpanię w młodzieżówkach. Salva mógłby dostać szansę teraz w jakiś mniej ważnych meczach, podobnie Tropi. Nando ma świetną technikę i powinien trenować z pierwszą drużyną, a może i dostawać szanse do grania. Nacho i Cano są bardzo zdolni ale albo powinni zostać wypożyczeni w następnym sezonie albo jeszcze zostać w Mestallecie. Alex przypomina mi Negredo, to dobry napastnik, najlepszy strzelec zespołu. Iban bardzo ruchliwy i utalentowany, dobrze prezentuje się w reprezentacji, ostatnio strzelił gola w towarzyskim meczu z WKS