VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Elche i Osasuna zainteresowane Roberto

Karol Kotlarz, 23.12.2014; 01:13

Pomocnik zostanie wypożyczony?

Młody gracz Valencii, Roberto Ibáñez nie może liczyć na częste występy w obecnym sezonie, meldując się na murawie jedynie w końcówkach spotkań. Szansą dla zawodnika może być przejście do innego klubu. Chęć wypożyczenia pomocnika zgłaszają Elche oraz Osasuna.

Roberto trafił do pierwszego zespołu po dobrych występach w pretemporadzie. Jak dotąd trener Valencii, Nuno Espírito Santo wpuszcza go na końcówki spotkań rozgrywanych na Estadio Mestalla — jak dotąd Ibáñez zanotował 43 minuty w czterech meczach. Pomocnik mógł pojawić się na murawie w spotkaniach z Rayo, jednak plany te pokrzyżowała choroba.

Zobacz również: Roberto w szpitalu

Szansą na częstsze występy Roberto może być wypożyczenie do któregoś z klubów Primera lub Segunda División. W ostatnim czasie zainteresowanie takim rozwiązaniem przejawiają Elche oraz Osasuna.

Elche wydaje się być faworytem w walce o pozyskanie zawodnika. Zespół ten okupuje aktualnie dolne rejony tabeli i zimą będzie poszukiwać wzmocnień. Stosunki między klubami są bardzo dobre, a zespół prowadzony przez znanego z pracy w Valencii Frana Escribę chciałby wypożyczyć Roberto, który miałby tam więcej szans na grę. Podobna formuła sprawdziła się wcześniej w przypadku Carlesa Gila.

W styczniu Elche będzie musiało radzić sobie bez podstawowego gracza Garry’ego Rodriguesa, który został powołany do kadry Republiki Zielonego Przylądka na zbliżający się Puchar Narodów Afryki. Trener Franjiverdes musi zatem wypełnić lukę po wyjeżdżającym na zgrupowanie zawodniku, a w tej roli odnaleźć ma się właśnie Roberto.

Na przeszkodzie może stanąć jednak Finansowe Fair Play. W sierpniu Elche obniżyło pensje swoim zawodnikom, aby dokonać ich rejestracji. Z powodu FFP niezarejestrowany pozostaje nadal pozyskany w październiku Mudingayi.

Jeśli wypożyczenie do Elche nie dojdzie do skutku, Roberto będzie mógł trafić do występującej w Segunda División Osasuny, która śledzi jego poczynania i kontaktowała się z Valencią w sprawie ewentualnego wypożyczenia zawodnika.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.