VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nuno: „Spodziewamy się trudnego meczu”

Bartłomiej Płonka, 20.12.2014; 15:55

Konferencja Portugalczyka

Trener Valencii, Nuno Espírito Santo na przedmeczowej konferencji prasowej stwierdził, że ostatni w 2014 roku pojedynek z Eibar będzie trudny dla jego drużyny. Zdaniem Portugalczyka rywal prezentuje bardzo dobry styl, a jego dodatkowym atutem będzie własny plac gry.

„Eibar znajduje się na fali, co pokazują ostatnie wyniki (wygrane z Celtą i Almerią oraz remis z Sevillą — przyp. red.). Wiemy, że to wymagający przeciwnik, który gra bardzo dynamiczną piłkę i jest świetnie zorganizowany. Spodziewamy się trudnego pojedynku. Zrobimy jednak wszystko by wygrać, chcemy mieć 31 punktów po tym meczu” — rozpoczął Nuno.

Portugalczyk przyznał również, ze atutem Eibar z pewnością będzie ich własny stadion. Nuno przestrzegał, że na Estadio Municipal de Ipurua gra się dosyć specyficznie i jest to niezwykle trudny teren. „Jako zawodnik grałem tam i zapewniam, że jest tam niezwykle ciężko. Ich mocną stroną są mecze u siebie i żeby osiągnąć dobry wynik musimy unikać prostych błędów”.

Następnie Nuno zapytany został o osoby Feghouliego oraz Rodrigo. Algierczyk w styczniu opuści drużynę na kilka tygodni ze względu na Puchar Narodów Afryki, z kolei Rodrigo nie zagra w dwumeczu z Espanyolem za czerwoną kartkę w spotkaniu z Rayo. „Feghouli jest dla nas bardzo ważnym graczem. Już poprosiliśmy federację Algierii, by mógł zostać z nami przynajmniej do spotkania z Realem. Rodrigo? Źle się zachował, to zasłużona kara dla niego i zgadzamy się z nią. Nie zamierzamy się odwoływać”.

Trener krótko skomentował także spekulacje odnośnie transferu Enzo Pereza, z którym saga trwa jeszcze od letniego okienka. „Jeśli to możliwe, lepiej, by Enzo przyszedł, jak najszybciej. Nie chcę jednak tego więcej komentować, bo nie mam wielu wiadomości na ten temat”.

Na koniec Nuno pytany był kolejny już raz o sytuację João Pereiry i Bruno Zuculiniego, których przygoda z Valencią wyraźnie dobiega końca. „To nie jest brak szacunku z mojej strony do João, tylko czasem trzeba podjąć trudne decyzje, ale dla dobra drużyny. Pereira musi znaleźć dla siebie nowy klub, dla swojego dobra. Bruno? Nie ma ostateczniej decyzji w jego sprawie. Do tej pory nie grał dużo, a ostatnio rozmawiał z klubem. Nie wiemy do końca, jaka będzie jego przyszłość”.

Kategoria: Wywiady | Marka skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK20.12.2014; 16:35
Tylko 3 pkt.!