VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gayà: „Nie możemy tracić więcej punktów”

Kamil Guziak, 18.12.2014; 22:54

Kilka zdań od lewego defensora

Na dzisiejszej konferencji prasowej pojawił się etatowy lewy obrońca Valencii — José Luis Gayà. Hiszpan dużą część swojej wypowiedzi poświęcił aktualnym wydarzeniom w klubie, a konkretnie postawie drużyny w ostatnich spotkaniach.

Swoją wypowiedź Gayà rozpoczął od zbliżającej się potyczki z Eibarem, beniaminkiem będącym jednym z objawień obecnego sezonu Primera División. Obrońca stwierdził, iż Valencię czeka ciężkie zadanie, jednak wierzy w końcowy sukces swojej drużyny. Odnośnie swojej osoby powiedział, że jest szczęśliwy, że wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach ligowych, mimo zaledwie 19 lat i małego doświadczenia. Hiszpan zapewnił, że nie „spocznie na laurach” i w dalszym ciągu będzie ciężko pracował, doskonaląc swoje umiejętności. „Wiele się jeszcze muszę nauczyć, ale jestem na dobrej drodze” — powiedział.

19-latek podkreślił znaczenie sobotniego spotkania na Ipurúa, które z pewnością będzie trudnym terenem. Zawodnik przyznał, że Eibar jest bardzo mocny grając na własnym obiekcie, dlatego zdobycie trzech punktów w tym spotkaniu będzie niezwykle trudne i wymagające od drużyny maksymalnego zaangażowania. Gayà zapowiedział jednak walkę, ponieważ drużyna bardzo potrzebuje tego zwycięstwa, zapobiegając tym samym stracie kolejnych, cennych w kontekście walki o Ligę Mistrzów punktów.

Zawodnik odniósł się do wyników uzyskiwanych przez Valencię w meczach wyjazdowych, które delikatnie mówiąc nie były najlepsze. Stwierdził, że drużyna musi wyciągać odpowiednie wnioski, chociażby z meczów na Riazor czy Ciutat de València. „Mecze z dala od domu nie układają się po naszej myśli. Powodów tego jest wiele, jednak musimy odwrócić tę sytuację” — mówił.

Zapytany o możliwość gry dwoma napastnikami, a konkretnie parą Paco-Negredo, stwierdził, że nie jest to zły pomysł, jednak decyzja należy do trenera. Kończąc swój udział w konferencji Hiszpan powiedział, że obecnie nie myśli o przedłużeniu umowy, bowiem jest na to wystarczająco dużo czasu. Aktualnie wszyscy w drużynie myślą wyłącznie o zakwalifikowaniu się do rozgrywek Ligi Mistrzów. „Będziemy walczyć o czołowe lokaty na koniec sezonu. Jesteśmy na dobrej drodze ku temu, ale sobotni mecz będzie niezwykle ważny w tym kontekście” — powiedział Gayà.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. cichyjoe18.12.2014; 23:35
I pewnie jeszcze nie raz wtopicie znając waszą mentalność.
2. lisovski19.12.2014; 02:11
lisovskiCiekawy komentarz możesz jakoś sensownie rozwinąć? ale tak proszę nie ogólnikowo że Real jest lepszy czy Barca jest więcej niż klub bo to wiemy tylko tak solidnie o co chodzi z tą mentalnością. Wydaje mi się ze tak sobie zajechałeś przy obiedzie a że mama nie zrobiła ulubionych naleśników tylko schabowe to tak wyszło.
3. kwmscmusic19.12.2014; 09:47
kwmscmusiccichyjoe - mogliby się nauczyć mentalności od Ciebie MISTRZU.
4. Joaquin19.12.2014; 12:22
Joaquinmentalność zwycięzcy
5. 19Piter9719.12.2014; 14:00
19Piter97Nie interesuje mnie już styl jak gramy , tylko efektywność żeby wpadały te trzy oczka regularnie by skończyć na tym 4 miejscu w ostatecznym rozrachunku.
6. pajacyk19.12.2014; 14:38
pajacykMam nadzieję, że Piatti zagra od początku. Po pierwsze jest w naprawdę niezłej formie, a po drugie boisko w Eibar jest raczej niewielkie co sprawia, że gra może być szarpana, z dużą liczbą stałych fragmentów, które Pablo całkiem dobrze w tym sezonie wykonuje. Dobra gra w powietrzu szczególnie Mustafiego i Otamendiego może być kluczowa…