VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Ta współpraca doprowadzi do sukcesu”

Kamil Guziak, 05.12.2014; 20:46

Lucas Orbán o zwycięstwie z Rayo

Dla Argentyńskiego obrońcy był to pierwszy mecz w barwach Valencii, w którym zagrał od pierwszej minuty. Niestety występ Orbána na Vallecas nie należał do udanych, głównie dzięki fatalnemu zagraniu we własnym polu karnym i w konsekwencji asyście lewego defensora przy golu rywali.

W wywiadzie udzielonym klubowej telewizji Argentyńczyk powiedział, że nastroje w drużynie są znakomite, bowiem udało się przerwać serię dwóch kolejnych porażek. „Powrót na właściwe tory to zdecydowanie pozytywna zmiana w naszej psychice. Rozpoczynaliśmy ten mecz ze świadomością, że przegraliśmy dwa poprzednie spotkania. Wygrana z Rayo była dla nas bardzo ważna, ponieważ dzięki niej zespół odzyska wiarę w siebie, czego nieco brakowało w ostatnim czasie”.

„Wyszliśmy na ten mecz, jakby to był finał. Jednak rzeczywistość była taka, że rywale postawili ciężkie warunki, sprawiając nam wiele kłopotów. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak trzeba przyznać, że Rayo zagrało doskonale, wywierając na nas presję” — powiedział Argentyńczyk odnośnie rozwoju sytuacji w trakcie spotkania.

Orbán zwrócił również uwagę na wsparcie, jakie otrzymali od kibiców, którzy nie wyobrażali sobie porażki z Rayo. „Zarówno na Vallecas, jak i pozostałych stadionach na których graliśmy, czuliśmy wdzięczność fanów za to, co robimy. Za każdym razem chcemy dać z siebie jak najwięcej. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim i mamy nadzieję, że ten związek będzie coraz mocniejszy” — mówił Orbán.

„Nie ma specjalnej formuły na uzyskiwanie dobrych wyników, ale myślę, że odpowiednia atmosfera w szatni, dobre więzi między zawodnikami i ogólna empatia sprawiają, że wszystko jest możliwe i prawdopodobne. Tak właśnie jest w Valencii, wszystko co się tu dzieje buduje tę więź, sprawiając, że jest coraz silniejsza. Dobra atmosfera w szatni i współpraca w wielu aspektach nie koniecznie związanych z grą, z pewnością doprowadzi do sukcesu” — przekonywał obrońca.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Y4R006.12.2014; 09:20
Normalnie autor igra z nami. Juz po pierwszym zdaniu miałem wytknac błąd ale wszystko jest dobrze. Chodziło o Orbana i jego pierwszym meczu w Valencii tylko ze dodał od 1 minuty ;) ech.
Mecz zapomnieć teraz juz nie ma miejsca na słabą gre bo Sevilla nie spi. Do konca polowy sezonu trzeba ugrać remis z Realem i resztę wygrać.