VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

José Gayà pod lupą Manchesteru City

Kamil Guziak, 02.12.2014; 22:51

Anglicy obserwują obrońcę „Nietoperzy”

Znakomita postawa piłkarza uważanego za jednego z najlepszych lewych obrońców zarówno w Primiera División, jak i w całej Europie, nie uszła uwadze największych klubów. Swoje zainteresowanie 19-latkiem wyraził podobno Manuel Pellegrini — szkoleniowiec „The Citizens”.

Informacja na temat zainteresowania drużyny z Manchesteru José Gayą pojawiła się dziś w angielskiej prasie. Zdaniem części mediów na Wyspach, utalentowany obrońca Valencii znalazł się na liście życzeń chilijskiego trenera, który bacznie śledzi poczynania lewego defensora. Doświadczony szkoleniowiec „The Citizens” zdaje sobie sprawę z potencjału jakim dysponuje zaledwie 19-letni Hiszpan, uważany za jedno z największych objawień obecnego sezonu w Primiera División.

José Gayà jest ostatnim „dziełem” walenckiej akademii, obecnie działającej pod nazwą „Akademia GloVal”, która została utworzona właśnie w celu wyszukiwania, a w dalszej kolejności szkolenia najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia. Wychowanek Valencii jest podstawowym zawodnikiem w ekipie Nuno i wystąpił dotychczas we wszystkich trzynastu meczach tego sezonu, zbierając przy tym niemal same pozytywne opinie. Klub z Mestalla ma świadomość tego, że Gayà dysponuje wielkim talentem, dlatego sekretariat techniczny zamierza chronić zawodnika, proponując mu nową, długoterminową umowę z wysoką klauzulą odstępnego.

Obecny kontrakt obrońcy z Valencią wygasa z końcem czerwca 2018 roku, więc zrozumiałym mogłoby się wydawać, że klub nie śpieszy się z propozycją nowej umowy. Niestety w kontrakcie zawodnika widnieje klauzula odstępnego opiewająca na kwotę 20 mln €, co w dzisiejszych czasach nie stanowi bariery dla żadnego z największych klubów europejskich, zwłaszcza w kontekście wieku i dyspozycji zawodnika.

Kilka tygodni temu, w jednym z wywiadów Hiszpan stwierdził, że koncentruje się wyłącznie na grze, a sprawę dotyczącą negocjacji nowej umowy pozostawia swoim agentom. Tymczasem jego znakomita postawa na boisku przykuwa uwagę coraz większej ilości klubów. Pierwszym klubem, który zainteresował się 19-latkiem był Real Madryt, którego wysłannicy kilkukrotnie obserwowali obrońcę. „Królewscy” chętnie zakontraktowaliby Hiszpana, przed którym wróży się świetlaną przyszłość, zwłaszcza w obliczu możliwego opuszczenia drużyny przez Fábio Coentrão. Kolejnymi klubami, które w swoich szeregach chętnie widziałyby Gayę są włoski Juventus Turyn oraz aktualny mistrz Anglii — Manchester City, w którym Hiszpan o miejsce w składzie miałby rywalizować z Gaëlem Clichym.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. SuperStarrr02.12.2014; 23:53
SuperStarrrdać klauzule 75 mln i za mniej niż 65 nie puszczać.
2. cichyjoe02.12.2014; 23:56
Do Manchesteru City powiem tylko jedno"Verschwindet".
3. pajacyk03.12.2014; 08:19
pajacykNo to teraz wyjdzie w praniu, czy Gaya jako nasz wychowanek czuje jakiś sentyment do Valencii, czy traktuje Mestalla tylko jak krótki przystanek przed wyfrunięciem w świat…
4. Fuh03.12.2014; 11:01
FuhGaya to nasz najbardziej wartosciowy pilkarz. On, Otamendi i Alves to trójka, ktorej nie pozbylbym sie za zadne pieniadze. :)
5. LimaK03.12.2014; 17:35
Łapy precz! Niech sami sobie wychowają! Koniec z okradaniem Valencii!!!
6. mattaj03.12.2014; 20:51
mattajOd Gayi to wara. Nikt mi nie będzie mojego ulubieńca kupował z Valencii... Najpierw ManUtd się czai na Otamendiego a teraz City na Gaye. Jeszcze czego...
7. big1106.12.2014; 19:49
zatrzymanie go jest obowiązkiem