VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lay Hoon prezydentem Valencii

Arkadiusz Bryzik | Krystian Porębski, 02.12.2014; 15:23

Zmiany w zarządzie

Po oficjalnym przejęciu klubu przez Petera Lima, który wraz z dniem 01.12.2014 został największym udziałowcem Valencii, w zarządzie klubu dokonane zostały znaczne zmiany. Na specjalnym Walnym Zgromadzeniu potwierdzono, iż Lay Hoon zostanie prezydentem klubu, a Amadeo Salvo będzie dyrektorem generalnym.

Lay Hoon Chan przez cały czas trwania negocjacji z Bankią była prawą ręką Petera Lima i jedną z najważniejszych osób związanych z całym procesem sprzedaży. Nowa prezydent jest udziałowcem w Meriton Holdings i reprezentuje singapurskiego magnata we wszystkich dużych firmach, które posiada. Lay Hoon posiada doświadczenie w zakresie finansów i inwestycji. Pracowała również jako dyrektor jeden ze spółek w Hongkongu, w Singapurze. Ukończyła studia na wydziale ekonomii Uniwersytetu Narodowego w Singapurze w 1985 roku i jest członkiem Instytutu Biegłych Rewidentów w Singapurze.

Obecnie jest Dyrektorem wykonawczym w Thomson Medical Pte., jednym z największych dostawców usług medycznych w Azji Południowo-Wschodniej dla kobiet i dzieci. Zasiada również w zarządzie różnych firm, w tym .in. McLaren Automotive, McLaren Automotive Asia i wspomnianym Meriton Holdings Limited.

Wypowiedź Lay Hoon

Lay Hoon na Walnym Zgromadzeniu wyjaśniła wyjaśniała idee jakie przyświecają Peterowi Limowi po tym, jak został największym udziałowcem klubu. Singapurczyk ma zamiar wzmocnić klub zimą, a najważniejszymi sprawami w długofalowej strategii będzie ukończenie budowy Nuevo Mestalla oraz włączenie Fundacji jako organ, który będzie szerzył valencianismo na całym świecie.

Transfery

Nowa prezydent wyraźnie stwierdziła, że Valencia zostanie wzmocniona także zimą, ponieważ Peter Lim „ma futbol w sercu”. „Chcemy światowego klubu, który będzie z powodzeniem rywalizował na europejskim poziomie” — powiedział Lim. Meriton ma zainwestować w klub większą ilość pieniędzy, wszystko jednak ze szczególnym uwzględnieniem zasad dotyczących budżetu i Financial Fair Play. Oczywiście równie ważna będzie Akademia, która zostanie zasilona dodatkowymi środkami, ponieważ to właśnie tam leży przyszłość klubu. Wszyscy zostali poproszeni o cierpliwość, ze względu na to, że to najmłodszy zespół w lidze prowadzony przez jednego z młodszych trenerów

Długoterminowa inwestycja

„Będziemy tu długo” — powiedziała Lay Hoon 25 października, powtórzyła to i tym razem: „Valencia jest naszą długoterminową inwestycją”, później zaprezentowano krótki materiał o Peterze Limie, który pokazywał firmy wchodzące w skład Meriton, przedsiębiorstwa z sektoru samochodowego, budowniczego czy farmaceutycznego.

Nuevo Mestalla

Lay Hoon podkreśliła, że pracuje z Limem od 20 lat i rozumieją się świetnie. Stwierdziła, że Meriton chce spokojnie podejść do sprawy ukończenia budowy stadionu, aby niczego nie robić pochopnie. Zaznaczyła jednak, że wszyscy mają świadomość, jak ważne jest to, aby nowa arena została oddana do użytku jak najszybciej.

Projekt stadionu ma być lekko zmodyfikowany, m.in. ze względu na zmiany jakie zaszły w najbliższym otoczeniu, a wszystko ma wyjść na dobre zarówno klubowi jak i miastu. „Nie szukamy tylko nowego stadionu, ale nowego domu dla walenckiej rodziny. Nowa arena musi oddawać sens słów Amunt Valencia” — to właśnie na Mestalla Lim zrozumiał co znaczą te słowa.

Czytaj również: Zmiany w projekcie Nuevo Mestalla

Pomoc społeczności: rola Fundacji

„W swojej działalności skupiamy się także na promowaniu młodych i zdolnych sportowców” — powiedziała Lay Hoon. Fundacja będzie miała nowego prezydenta już we wtorek, gdyż dotychczasowy — Aurelio Martinez — złożył rezygnację tak jak zapowiadał. Teraz działalność tej komórki będzie się głównie opierać na reprezentowaniu klubu głównie poza granicami Hiszpanii, a w szczególności w Azji. Meriton i Lim chcą aby klub i Fundacja „były narzędziem do wywarcia pozytywnego wpływu na młodych ludzi żyjących w regionie” — odnosząc się do Walencji.

Tradycja

„Wszyscy mogą tu mówić po walencku” — stwierdziła Hoon. Nowy właściciel klubu przychylił się do obiekcji udziałowców, którym nie podobał się artykuł 12 statutu, który mówi o tym, że zgromadzenia odbywają się wyłącznie w języku hiszpańskim i angielskim. Wypowiedź nowej prezydent była oczywiście w języku angielskim, ale była jednocześnie tłumaczona właśnie na język walencki. Podkreśliła obecność dwóch członków zarządu z Walencji (Salvo i Peris) oraz zaznaczyła, że klub ma zamiar kontynuować politykę byłego już prezydenta i współpracować z walenckimi autorytetami.

Nowe wartości

Hoon kończyła swoją wypowiedź mówiąc o tradycyjnych wartościach. Zwróciła się także do kibiców, mówiąc, żeby nie zachłysnąć się sukcesami nawet kiedy idzie bardzo dobrze. Prosiła także o cierpliwość i wsparcie dla piłkarzy, podkreślając, że to młody zespół. „Schodziliśmy z boiska z uniesionymi głowami, jeśli nadal będziemy mieli takiego ducha drużyny, to dojdziemy bardzo daleko” — powiedziała o meczu z Barceloną nowa prezydent.

Celem Petera Lima jest prowadzenie Valencii, która będzie miała świetną mentalność i osobowość, zawsze miała szacunek do rywala, będzie wygrywała, ale także grała dobrą piłkę, aby do klubu powrócili ci fani, którzy się od niego odwrócili i skraść serce wielu nowych kibiców. Na koniec, Lay Hoon podkreśliła, że to nadal będzie ta sama Valencia.

Nowy zarząd

Jak już wspomnieliśmy, największą zmianą w klubowej strukturze będzie objęcie posady prezydenta przez Lay Hoon Chan. Dotychczasowy prezydent — Amadeo Salvo — zostanie, co najmniej przez rok, dyrektorem generalnym i jednym z dziewięciu dyrektorów wykonawczych nowego zarządu.

Salvo już jakiś czas temu zapowiedział, że teraz, gdy proces sprzedaży dobiegł końca, będzie chciał poświęcić się rodzinnej firmie i odejść z Valencii ze świadomością dobrze wykonanego zadania i będąc uwielbianym przez kibiców.

Czytaj również: Wywiad rzeka z Amadeo Salvo

Nowy zarząd Valencii tworzyć będzie 9 osób. Lay Hoon, jako prawa ręka Petera Lima i nowa prezydent będzie odpowiedziała za codzienne działanie klubu i otoczy się dziewięcioma dyrektorami, którzy będą odpowiedzialni za podejmowanie decyzji dotyczących klubu. Każdy z członków zarządu posiada bogate doświadczenie w świecie biznesu i przedsiębiorczości.

Dyrektorem generalnym Valencii, co najmniej przez rok, zostanie dotychczasowy prezydent — Amadeo Salvo, z kolei pozostałymi członkami zarządu będą: See Hiang Chang, Raymond Cheah, Chie Foo Chiang, Kim Huat Koh, Ser Miang Ng, Alvin Yeo oraz Manuel Peris, który jako jedyny, prócz Salvo, był członkiem poprzedniego zarządu. Sekretarzem zarządu zostanie Germán Cabrera.

Podobna struktura jest powszechna we wszystkich firmach Meriton Holdings, a zmiany w zarządzie są przeprowadzane co roku. Przez następne 12 miesięcy misją dyrektorów będzie reprezentowanie klubu we wszystkich wydarzeniach i imprezach oraz zarządzanie wszelkimi aspektami działalności klubu.

Auxiliadora Borja, Juan Cruz Sol, José Manuel Palau, Miguel Ángel Gil de Pareja i Salvador Martínez zostaną członkami Komitetu Doradczego odpowiedzialnego za wspieranie nowego akcjonariusza w Walencji. Lay Hoon potwierdziła, iż organ ten będzie zajmował się relacjami społecznymi, sprawami kulturalnymi i obyczajowymi w Walencji, a także pozostanie w kontakcie z władzami lokalnymi, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pozostałe działy, w tym m.in dział Marketingu będzie kontynuował swoje działania na tej samej zasadzie jak dotychczas, a ostatnim elementem nowego zarządu Valencii będzie sam Peter Lim. Singapurczyk jako właściciel i największy udziałowiec klubu będzie z ojczyzny monitorował działanie Valencii i przyglądał się kształtowaniu jednego z najbardziej ambitnych projektów w historii światowego futbolu.

Kategoria: Ogólne | Deporte Valenciano | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. szogun02.12.2014; 17:02
Wreszcie się doczekałem. Fajnie ,że prezesem została kobieta ,będzie ocieplać wizerunek klubu.Podejście do niej będzie zgoła inne niż w przypadku mężczyzny. Obawiam się tylko o negocjacje,jak to będzie wyglądać w jej przypadku.Zobaczymy w praniu jak to wyjdzie )
2. Vicente7302.12.2014; 17:12
Vicente73Fajnie! I ten długofalowy projekt... Zaczyna to fajnie wyglądać... :) Piep...yć tę nieszczęsną 94 minutę ostatniego meczu! Jak ktoś słusznie tu napisał - następnym razem taka bramka tej popapranej Barcelony będzie na 3-1 dla Valencii!!!
3. LimaK02.12.2014; 19:57
AMUNT VALENCIA!!!