VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zwrot akcji w sprawie Adidasa?

Arkadiusz Bryzik, 26.11.2013; 18:24

Nowe wieści o sponsorach

Jednak Adidas? Zdaniem niektórych mediów ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie z Jomą, które nie wymaga od klubu zapłaty 16 milionów euro. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, w sezonie 2014/2015 piłkarze Valencii będą biegali po boiskach Primera División w koszulkach spod znaku Adidasa. Póki co brak jednak oficjalnego potwierdzenia.

W skrócie: pierwsze plotki o swoistym romansie z niemiecką firmą pojawiły się nieco ponad dwa tygodnie temu. Odbiór informacji był bardzo różny: jedni krytykowali brak lojalności względem Jomy, inni cieszyli się, że tak znana firma jak Adidas zechce reprezentować barwy klubu.

Emocje szybko jednak opadły. „Kara za zerwanie obecnej umowy (obowiązuje do 30.06.2016 r. — przyp. red.) wynosi aż 16 milionów euro” — huczały media, skutecznie hamując euforię. Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu informowaliśmy również za pośrednctwem Twittera, że hiszpańska firma nie zamierza odpuszczać i nie zrezygnuje z wysokiego odszkodowania, na wypłacenie którego przystać nie mógł Amadeo Salvo.

Czytaj również: Umowa z Adidasem uzależniona od decyzji Jomy

Wiele hiszpańskich mediów, podając się na radio Cadena Ser, informuje jednak, że Joma ostatecznie zgodziła się rozwiązać umowę już w czerwcu. Klub nie otrzyma w tym sezonie żadnych pieniędzy ze strony hiszpańskiej firmy, co oznacza, że 3,7 milionów euro, które Joma płaciła rokrocznie Valencii, w tegorocznych rozgrywkach nie zostaną przelane na walenckie konto.

Mówi się, że decyzja podyktowana jest problemami finansowymi Jomy, która zgodziła się odstąpić od umowy, w zamian za niewypłacenie Valencii należności za obecny sezon.

Będziemy na bieżąco monitorować sytuację i — zwłaszcza w przypadku oficjalnego potwierdzenia — również na bieżąco informować o postępach negocjacji.

Zobacz również: Fanowskie projekty koszulek

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva | Deporte Valenciano skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. LimaK26.11.2013; 18:32
Karuzela się rozkręca :P
2. KempesVCF26.11.2013; 22:13
KempesVCFCzyli mamy w tym sezonie prawie 4 bańki mniej na życie... Będzie cienko coś czuje :/
3. facundo26.11.2013; 23:11
facundoNevan nadał treści tego newsa tyle patosu jakby ważyły się co najmniej losy przetrwania Valencii na niwie finansowej.

A to kolejna wiadomość, która przysłania istotne sprawy. Sprawy tak oczywiste jak - stadion, projekt sportowy, szkółka/młodzież, kadra 1-szego zespołu, wywalenie Djukicia.
4. pedro927.11.2013; 09:42
Jeszcze dodałbym negocjacje z Bankią w sprawie refinansowania i naciski KPMG na sprzedaż pakietu akcji Fundacji - głównego akcjonariusza VCF.
Teraz mamy taki pat: Salvo i jego poplecznicy w Fundacji mają władzę, ale nie mają pieniędzy. Bankia nie chce bawić się w dalsze finansowanie klubu, Generalitat umywa od wszystkiego ręce, a tymczasem trudno znaleźć inwestora skłonnego wyłożyć pieniądze na dokończenie budowy stadionu i jego eksploatację na warunkach do zaakaceptowania przez VCF i/lub bez przejęcia większościowego pakietu.
Może najlepszym wyjściem byłaby sprzedaż pakietu Fundacji poważnemu inwestorowi i przejęcie klubu przez ludzi, którzy mają pieniądze? Ale Salvo na pewno na to nie pójdzie, bo inaczej przestałby być prezydentem.