VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Rufete nowym dyrektorem sportowym

Karol Kotlarz, 25.11.2013; 14:46

Nowa rola legendy Nietoperzy

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Francisco Joaquín Pérez Rufete został przedstawiony jako nowy dyrektor sportowy. Hiszpan piastował jak dotąd funkcję dyrektora szkółki w Paternie. Były piłkarz w pierwszych słowach zapowiedział, że jest to moment, w którym klub będzie musiał pracować mocniej niż kiedykolwiek.

„To dla mnie wielki zaszczyt, że Valencia CF powierzyła mi zaufanie. Kluczem do naszego sukcesu będzie bycie zjednoczonymi i poszukiwanie dobrych rezultatów na boisku, tak szybko jak to możliwe. Zamierzamy zrobić wszystko co w naszej mocy by iść do przodu, chcę by kibice byli dumni – nie ze mnie, a ze wszystkich zaangażowanych w to ludzi”- zapowiedział w pierwszych słowach Rufete.

Prezydent Valencii CF, Amadeo Salvo przedstawiając nowego dyrektora sportowego stwierdził, że: „Jest to sportowa zmiana, której ten klub wymagał, która zapewni lepszą strukturę kadrze pierwszego zespołu. Nowym figurantem tego projektu jest Rufete, od teraz będzie miał on zdolność podejmowania ważnych decyzji, a zarząd – który pokłada w nim zaufanie – będzie miał na uwadze jego pomysły przy wprowadzaniu zmian.”

Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w nowej roli Rufete wyjaśnił swoją wizję wobec klubu oraz zapowiedział powstanie nowych departamentów: zdrowia oraz metodologii. Oddziały te będą ściśle nadzorowane przez Rufete: „Zamierzamy stworzyć nowe oddziały z naciskiem na poprawę wyników zawodnika. Musimy zrobić pełną analizę zespołu dla uzyskania niezbędnych szczegółów i na tej podstawie kontynuować proces. Zawodnicy będą musieli skupić się tylko i wyłącznie na rywalizacji”.

„Mamy zaufanie do naszych zawodników, przekazaliśmy im to w porannej rozmowie. To nasi najlepsi reprezentanci jakich mamy. Nie rozumiem jak można mówić o piłkarzach z zewnątrz bez zajęcia się własnymi i staraniom ku poprawieniu ich wyników. Zanim spojrzymy na innych zawodników, będziemy musieli dbać o tych, których mamy, co jest fundamentem przyszłości Valencii” - zakończył Rufete.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (12)

KOMENTARZE

1. 19Piter9725.11.2013; 15:00
19Piter97Bardziej bym się ucieszył gdyby news był taki:
"OFICJALNIE: Miroslav Djukić Zwolniony !!!"
2. pedro925.11.2013; 16:13
Rufete został kimś więcej niż dyrektorem sportowym (takiego stanowiska już nie ma), bo dyrektorem (menadżerem) generalnym ds. sportowych.
Salvo przerzucił piłkę na stronę Rufete, oświadczając, że to właśnie do niego należy decyzja w sprawie oceny pracy Djukicia. Nie oznacza to, że Djukić zostanie zwolniony. O wszystkim zadecydują najbliżśze mecze (mecz) z Osasuną, Atletico i Realem. Jeśli nie nastąpi radykalna poprawa, można spodziewać się dymisji Djukicia, gdyż Salvo zaczyna przygotowywać sobie alibi na taką ewentualność.
Jakby na to nie patrząc źle się dzieje. Najlepiej gdyby nastąpił cud i VCF zaczęła wreszcie grać na miarę oczekiwań. Jeśli tak się nie stanie, po zwolnieniu Djukicia byłby poważny zgryz z kandydatem na nowego trenera. Chyba nikt nie chiałby np. kogoś pokroju Anticia. Nie widzę na rynku - bez pracy - trenerów klasy Valverde.
3. ewenement6925.11.2013; 17:35
a ja widze , magatha , on by ustawil w szeregu tych pedalkow typu banega
4. Varow25.11.2013; 18:22
Wpierw wywalić Salvo razem z Djukiciem. Dać kogoś kto odróżnia skrzydłowych od lewych obrońców i zawodników od najemników. A potem już z górki :)
5. LimaK25.11.2013; 18:24
Przestać pier**lić tylko brać się w końcu do roboty!
6. 19Piter9725.11.2013; 19:30
19Piter97ewenement69

Nie stać nas na opłacenie takiego trenera ^^ , chociaż fajnie by było jak by przyszedł. :)
7. Vicente7325.11.2013; 23:01
Vicente73"Nie rozumiem jak można mówić o piłkarzach z zewnątrz bez zajęcia się własnymi i staraniom ku poprawieniu ich wyników."

Ja też nie rozumiem... ;)

A tak już poważnie - nie wierzę w Rufete. To dalszy ciąg polityki "Personalia byle taniej - najlepiej byłego zawodnika Ches"...

Rufete nie wydaje mi się profesjonalistą i fachowcem w swojej nowej profesji... Obym się mylił.
8. Qnick198626.11.2013; 09:55
Qnick1986Ciekawe ile ma zapisane w umowie na wypadek rozwiązania umowy. 2-3 mln? Może więcej. W końcu to nie byle pętak z ulicy, tylko człowiek z ogromnym doświadczeniem. Niczym nie ryzykujemy przecież :)

Quo Vadis Valencio?
9. pedro926.11.2013; 12:05
Rufete już zaczął działać i nie wykluczone, że wynikiem jego rozmów będzie dymisja Djukicia. Podkreślam - dymisja czyli jego rezygnacja, a nie jego zwolnienie przez klub. Wydaje mi się, że Rufete jest podobny do Salvo - szybko wytacza armaty i odpala (salwy) zanim pomyśli. Po serii spotkań ze sztabem technicznym i piłkarzami miał zażądać od Djukicia zatrudnienia nowego trenera od taktyki i człowieka od przygotowania fizycznego. To może być dla Djukicia za dużo, tym bardziej że czuje się osamotniony i osaczony po deklaracji Salvo (to nie ja podejmuję decyzje). Niezły cyrk.
Myślę, że ogólnie rzecz biorąc najlepiej gdyby ustąpił ze swojego stanowiska Salvo, który skutecznie wszystko niszczy i psuje: pozbył się Valverde i zatrudnił Djukicia, wywalił Braulio w trakcie sezonu, sprowadził przeciętniaków typu Postiga (miał być klasowy napastnik), zgodził się na odejście Albeldy, nie potrafił zatrzymać Chirivelli itd. Problemem nie jest sam Djukić, ale polityka VCF prowadzona pod rządami Salvo.
10. pedro926.11.2013; 16:07
Ciekawe, czy Djukić długo wytrzyma tę daleko idącą ingerencję, bo Rufete rozpoczął z rozmachem swoje zadania i będzie kontrolować drobiazgowo wszystkie działania Djukica. Dziś już obserwował trening VCF. Rufete - wielki audytor/inkwizytor?
11. los ches26.11.2013; 19:56
los chesZlikwidowali stanowisko dyrektora sportowego, to teraz skasują takie coś jak trener i powołają zespół zarządzający piłkarzami w składzie znachor, kopciuszek, nauczyciel od w-fu z podstawówki.

Cały czas coś dzieje się. Zatrudniają, zwalniają, szukają jak nie sponsorów to piłkarzy, chcą budować, chcą spłacać kredyty ale nadal wszystko stoi w miejscu. Gdyby lepiej radził sobie Djukic to można byłoby na to wszystko patrzeć z większym optymizmem.
12. facundo26.11.2013; 23:04
facundoWidzę, że Pedro świetnie wyperswadował Wam o co w tym całym ruchu chodzi. Salvo umywa ręcę i potwierdza, że nie ma jaj, by zwolnić swojego "najlepszego kandydata" i przyznać się do błędu. Zamiast tego tworzy jakieś stanowiska z kosmosu.

Jeśli Rufete ma jeszcze odrobinę rozumu to decyzja o przekształcenie go w tego 'dyrektora sportowego' jest ni mniej ni więcej, pierwszym krokiem do pozbycia się Djukicia. Gorzej jeśli okaże się, że Rufiemu odbiło i znajdzie jakieś drugiego dno czy inny sens trzymania Serba na ławce, a zamiast tego zajmie się tzw. 'problemami kadry'. Pójdźmy dalej - jeszcze gorzej gdy dowiemy się, że z uwagi na charakter nowej pozycji zarobi dwukrotnie tyle ile za sprawowanie pieczy nad szkółką.

Tylko VCF i kilku klubach tak się dzieje, w normalnej sytuacji żaden dyrektor szkółki ze stażem ok. 5-cio miesięcznym nie przejąłby od tak jakże istotnego w tej gierce stanowiska.