sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Umowa z Adidasem uzależniona od decyzji Jomy

Marcin Śliwnicki, 13.11.2013; 18:32

Trzy paski na koszulkach „Nietoperzy”?

Wydaje się, że Valencia i firma Adidas doszły do porozumienia. Oznacza to, że przy sprzyjających okolicznościach stroje Los Ches mogą być dostarczane przez niemieckiego producenta. Jakie to okoliczności? Przede wszystkim udane negocjacje z Jomą w sprawie rozwiązania obecnej umowy.

Według nieoficjalnych informacji Adidas i Valencia miałyby podpisać umowę na 5 lat. Porozumienie wypracowali dyrektorzy ds. marketingu Valencii i hiszpańskiego oddziału Adidas Sport. Aby podpisanie umowy przez zainteresowane strony mogło dojść do skutku klub z Mestalla musi najpierw rozwiązać umowę z obecnym sponsorem technicznym, firmą Joma. Osiągnięcie konsensusu z hiszpańską firmą ma kluczowe znaczenie, bowiem kara za zerwanie obecnej umowy (obowiązuje do 30.06.2016 r. ) wynosi aż 16 mln €.

Podpisanie umowy z Valencią jest częścią planu poszerzenia wpływów Adidasa na rynku Półwyspu Iberyjskiego. Obecnie, z drużyn Primera i Segunda División tylko Real, Celta, Osasuna, Ponferradina i Recreativo korzystają z usług niemieckiej firmy. Ofensywa bawarskiego koncernu opiera się w największym stopniu na podpisaniu umów z kolejnymi hiszpańskimi klubami. Zainteresowanie Valencii umową z Adidasem również spowodowane jest marketingiem — plany Salvo zakładają podniesienie ogólnoświatowego znaczenia klubu z Mestalla. Dzięki porozumieniu znacząco mogłyby też wzrosnąć przychody klubu.

Zerwanie umowy z Jomą może jednak nie być łatwe. Współpracę z hiszpańską firmą nawiązał w 2011 roku, po fiasku negocjacji z Kappą, Manuel Llorente. Powodów jest kilka, ale chyba najważniejszym aspektem jest sprawa finansowa. Za zwykłe zerwanie klub będzie zmuszony zapłacić aż 16 mln €, co jest oczywiście nie do przyjęcia dla Salvo. Dodatkowo, Valencia to najbardziej znany podmiot, z którym Joma współpracuje, więc oczywiste jest, że hiszpańska firma nie będzie chciała przerwania współpracy.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. szelos13.11.2013; 18:38
szelosZ tego co się orientuję to umowę z Jomą mamy do czerwca 2016 roku, a nie do 2013.

Wiadomo coś może, ile Adidas miałby nam płacić w ramach współpracy?

2. KempesVCF13.11.2013; 18:41
KempesVCFOczywiście, że 2016, pomyłka przy naciskaniu klawiszy. Co do pieniędzy, to konkrety pewnie pojawią się w najbliższym czasie.
3. 19Piter9714.11.2013; 16:33
19Piter97Ponoć już wszystko dogadane , Joma zaakceptowało to że Valencia już niechce z współpracować , ciekawe ile musieliśmy im zabulić za rozwiązanie umowy ;).
Aż się boję , biorąc pod uwagę że jesteśmy biedni jak myszy kościelne.
4. ElMago16.11.2013; 17:57
To jest chore...
Czy naprawdę Salvo nie ma innych problemów ?
Kolejne kary do zapłacenia...Brawo ,brawo ,brawo...
A może wydać te pieniądze na zakup porządnego napastnika ?