VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rufete nowym dyrektorem sportowym?

Marcin Śliwnicki, 13.11.2013; 18:29

Były piłkarz następcą Braulio?

Jak donoszą walenckie dzienniki, Amadeo Salvo zaoferował Rufete posadę dyrektora sportowego. Hiszpan piastował do tej pory funkcję dyrektora szkółki w Ciudad Deportiva de Patterna. Czy były zawodnik „Nietoperzy” przejmie schedę po Braulio?

Spotkanie z zarządem odbyło się w poniedziałek. Wtedy to Hiszpan miał otrzymać ofertę kierowania transferami i polityką kadrową pierwszej drużyny Los Ches. Nawet jeśli Rufete zgodziłby się przyjąć ofertę Salvo i zarządu, prawdopodobnie pozostałby na swoim obecnym stanowisku i dalej kierował pracą szkółki piłkarskiej Valencii w Patternie.

W najbliższych dniach Salvo ma skontaktować się z Hiszpanem aby dowiedzieć się, jaka decyzja została przez niego podjęta. Zadaniem Rufete jako dyrektora sportowego byłoby zarządzanie pracą zespołu złożonego z innych, ważnych dla Valencii postaci, rozmieszczonych w różnych miejscach na świecie, o czym prezydent Salvo wspominał po powrocie ze Szwajcarii.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Vicente7313.11.2013; 19:25
Vicente73Wedle niewiele znaczących słów Salvo, miało nie być stanowiska Dyrektora Sportowego w klubie??? Fajny ten nasz prezydencik, w ząbek czesany...
2. Valencianistas13.11.2013; 19:42
Zjedliście "NIE" w zdaniu "Gdyby Rufete zgodził się przyjąć ofertę Salvo i zarządu, prawdopodobnie pozostałby na swoim obecnym stanowisku i dalej kierował pracą szkółki piłkarskiej Valencii w Patternie"
3. caldinho13.11.2013; 19:46
caldinhoChyba chodzi o to, że dalej by był dyrektrorem szkółki a jednocześnie kierował scoutami.
4. KempesVCF13.11.2013; 20:43
KempesVCF@valencianistas,
"nie" nie zostało zjedzone. Ale dostawię "nawet", jeśli zdanie wyszło niejasne.
5. pedro913.11.2013; 22:01
Rufete ma zostać kimś więcej niż dyrektorem sportowym - dyrektorem zarządzającym nowej struktury sportowej VCF. Zastanawia mnie jakie ma kwalifikacje i doświaddczenie, poza kopaniem piłki?
Pomysł takiej struktury, wzorowanej na klubach z najwyższej półki, jest dobry. Trzeba jednak zatrudnić odpowiednich ludzi i zadbać o dobre funkcjonowanie takiego tworu organizacyjnego. Patrząc jak funckjonuje chociażby 1-sza drużyna mam co do tego poważne wątpliwości.
Salvo&Co. nie potrafi ogarnąć nawet pogłębiającego się kryzysu sportowego VCF. Z uporem wciska kit o świetnie pracującym trenerze, obwinia piłkarzy (znana sentencja, że trener nie wykonuje karnych), z drugiej strony nawołuje do solidarności i wspólnego wysiłku.
Djukić stwierdza, że grając w VCF trzeba mieć jaja, mówi o potrzebie wyeliminownia błędów i ciężkiej pracy, po to żeby nieco później dać piłkarzom 4 dni wolnego.
Może lepiej, żeby Salvo zawiesił cały ten interes chociaż do końca sezonu, a sam poszedł sobie jak najdalej?